українська російська англійська
Україна та ЄС окреслили подальші спільні дії в частині імплементації заходів у сфері СФЗ
16.05.2017 | 18:08
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Під головуванням Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та начальника відділу двосторонніх міжнародних відносин Генерального Директорату з питань охорони здоров'я та безпечності харчових продуктів Європейської Комісії (DG «SANTE») Ван Дика відбулося перше засідання Підкомітету з управління санітарними та фітосанітарними заходами (СФЗ) Комітету Асоціації  Україна – ЄС у торговельному складі (далі – Підкомітет).

Учасники наголосили на важливості засідання Підкомітету, оскільки це дозволяє активізувати роботу України та ЄС у сфері СФЗ і перевести її у практичну площину.

«Для України Угода про асоціацію з ЄС є дороговказом не лише у сфері СФЗ, але це певний орієнтир, який зумовлює подальший рух реформ загалом у нашій державі. Ми високо цінуємо ту підтримку, яку надає Європейський Союз Україні і в частині імплементації заходів в сфері СФЗ, і в частині технічної допомоги, і в частині очікуваних додаткових торгових преференцій для України з боку ЄС», - зазначив Володимир Лапа.

За його словами, українська сторона приділяє велику увагу імплементації Угоди про асоціацію та налагодженню тісного співробітництва з європейськими інституціями.

«Держпродспоживслужба ще досить молодий центральний орган виконавчої влади, але ми вже сьогодні досягнули досить тісної співпраці з DG «SANTE», представництвом Європейського Союзу в Україні. Організація цього засідання є підтвердженням цього, а також є і черговим кроком для інтенсифікації такої співпраці», - зазначив Голова Держпродспоживслужби.

Сторони обговорили актуальні питання двостороннього співробітництва між Україною та ЄС у сфері санітарних та фітосанітарних заходів та визначили пріоритети ефективної взаємодії у зазначених питаннях.

Володимир Лапа презентував європейським колегам структуру Держпродспоживслужби та ознайомив з організацією та порядком розподілу повноважень між компетентними органами у сфері СФЗ, а також представив матеріали щодо ключових результатів впровадження реформ в Україні, спрямованих на вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні за принципом «від лану до столу».

Крім того, він поінформував сторону ЄС про кроки України, спрямовані на впровадження системних реформ у сфері СФЗ. При цьому він висловив вдячність європейським колегами за підтримку зусиль нашої держави у їх проведенні.

Учасники зустрічі проаналізували стан імплементації Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, схваленої урядовим розпорядженням 24 лютого 2016 року № 228. Окремо сторони зупинилися на процесі внесення змін до цього документа.

У свою чергу Ван Дик висловив переконаність, що завдяки роботі Підкомітету Україна та ЄС вийдуть на якісно новий рівень співробітництва. «Ми максимально відкриті до конструктивної роботи з нашими українськими колегами. Разом ми зможемо знаходити правильні і прагматичні рішення. Ми отримуємо чіткі сигнали від наших українських колег про готовність до такої співпраці, і сьогоднішня організація засідання Підкомітету – це підтвердження цього», - наголосив Ван Дик.

Під час засідання сторони також обговорили стан виконання поточних проектів технічної допомоги та інші перспективні напрямки залучення допомоги ЄС у сфері СФЗ. Європейські колеги підтвердили намір продовжувати надання фінансової і технічної допомоги Україні для проведення реформ у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.

Крім того, учасники перемовин обговорили подальші спільні кроки щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні, профілактики небезпечних інфекційних захворювань тварин, зокрема АЧС та сказу.

Сторони висловили сподівання на подальше плідне співробітництво з метою формування сприятливих умов для торгівлі товарами, що охоплюються санітарними та фітосанітарними заходами, забезпечуючи при цьому охорону життя та здоров’я людей, тварин та рослин за міжнародними стандартами.

За результатами засідання було схвалено рішення Підкомітету з управління санітарними та фітосанітарними заходами стосовно затвердження Правил процедур.

 

 

версія для друку