українська російська англійська
Під час офіційного візиту української делегації до Ізраїлю розглянули питання двохстороннього співробітництва у сфері культури
17.05.2017 | 09:55
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У рамках двосторонньої зустрічі Прем’єр-міністра  України Володимир Гройсмана та Прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу,  голови урядів обох країн розглянули низку пріоритетних напрямків співробітництва між Ізраїлем та Україною, у тому числі співробітництво між країнами в галузі культури на найближчий термін.

Міністр культури України Євген Нищук, який перебував у складі української урядової делегації, представив очільникам урядів двох країн ключові ініціативи та зміни в культурній політиці, зокрема, щодо культурної дипломатії, розвитку кіноіндустрії та театрального мистецтва, а також нових форматів двохсторонніх проектів та ініціатив, спрямованих на розвиток креативних індустрій.

Так, 15 травня 2017 року набирає чинності Закон України «Про ратифікацію Угоди про спільне виробництво фільмів і співробітництво у сфері кінематографії між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль», яку було підписано 22 грудня 2015 року у м. Єрусалим в рамках візиту Президента України до Держави Ізраїль. Цей Закон сприятиме двосторонньому культурному співробітництву у сфері кінематографії між Україною та Державою Ізраїль, що дасть можливість активізувати взаємовигідну співпрацю, розширити культурне співробітництво, зокрема, проведення днів національного кіно, розвиток базової та вищої освіти, обмін досвідом та спеціалістами тощо.

Крім того, співпраця між Україною та Державою Ізраїль здійснюється і в сфері театрального мистецтва. На думку Міністра культури України Євгена Нищука зазначена співпраця сприятиме поглибленню україно-ізраїльських відносин в культурно-гуманітарній сфері.

Наразі з поміж іншого реалізовується  міжнародний театральний проект «Україна - Ізраїль», в якому  Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки спільно з Національним театром Держави Ізраїль «Габіма» працює над постановкою вистави «За огорожею» за мотивами повісті визначного ізраїльського письменника ХХ століття, уродженця України, Хаїма Нахмана Бяліка  (1873 - 1934). Прем`єри цієї вистави планується провести в Києві наприкінці квітня 2018 року та в Тель-Авіві наприкінці травня 2018 року.

 

версія для друку