українська російська англійська
Олександр Ярема: Середньовічний бій в Україні став як культурним, так і спортивним феноменом, що дає поштовх патріотичному та фізичному розвитку нашої молоді
17.05.2017 | 10:34
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

Про історичну перемогу української збірної з середньовічного бою на чемпіонаті світу в Барселоні розповіли під час прес-конференції, що пройшла 16 травня в прес-центрі “Укріформ”.

Участь у заході взяли президент Всеукраїнської федерації середньовічного бою, президент “Парку “Київська Русь” к.і.н. Володимир Янченко, заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема,  почесний президент Федерації, народний депутат Борислав Береза, голова правління федерації, капітан збірної України Олексій Лелюшко, директор з розвитку парку “Київська Русь” Наталія Коваль, багаторазовий чемпіон світу з середньовічного бою Микола Авеніров та представниці жіночої української збірної з  середньовічного бою.

Після створення Всеукраїнської федерації наприкінці минулого року Мінмолодьспорту визнало середньовічний бій неолімпійським видом спорту, і це стало гарним поштовхом до нових здобутків на міжнародних змаганнях. На цьому наголосив під час прес-конференції  президент Федерації  Володимир Янченко.

"Визнання Мінмолодьспорту України середньовічного бою неолімпійським видом спорту неабияк стимулювало федерацію до перемог у найпрестижніших змаганнях. Наші спортсмени відчули підтримку держави і їх відповідь не стала чекати”, - зауважив очільник Федерації.

Українська збірна вже не один рік бере участь у чемпіонаті світу з середньовічного бою в рамках «Битви націй» і неодноразово ставала  призером у різних номінаціях. Цього ж року фінальному бою за перше місце у «королівській номінації» 21 на 21 наші співвітчизники здобули історичну перемогу над лідерами турніру російською збірною  та у вирішальному  раунді розгромили суперників.

“На сьогодні середньовічний бій в Україні став як культурним, так і спортивним феноменом, що дає поштовх патріотичному та фізичному розвитку нашої молоді”, - наголосив Олександр Ярема.

Заступник Міністра зауважив, що для органу центральної влади, що відповідає також за реалізацію молодіжної політики, важливим є два аспекти.

“По-перше — це його масовість. Ми бачимо, що багато молоді долучається до руху реконструкторів, з якого і виріс середньовічний бій. Тож Мінмолодьспорту абсолютно зацікавлене у тому, щоб підростаюче покоління українців вело здоровий спосіб життя, займалося конструктивним самовихованням та активно вивчала власну історію. Адже ми маємо велику історію перемог та звитяг.  І другий аспект — розвиток як виду спорту. Перший крок, визнання, вже зроблено. Наступні кроки ми також будемо також робити спільно і спільно розробляти план дій”.

Про підготовку, специфіку, про те як наша команда йшла до перемоги, та плани на майбутнє розповіли присутнім капітан збірної України Олексій Лелюшко та чемпіон світу з середньовічного бою Микола Авеніров.

За словами Олексія Лелюшко, цього року багато дітей виявили цікавість до розвитку руху . То ж вперше в історії національної першості в змаганнях візьмуть участь дитячі команди віком від 5 до 17 років.  Він також запросив усіх бажаючих відвідати 20 та  21 травня  Відкритий чемпіонат України “Зов героїв-1”, який стане “фінальною репетицією” напередодні престижного чемпіонату світу, що наприкінці цього місяця стартує в Данії.

 

версія для друку