українська російська англійська
Привітання Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Міжнародного дня музеїв
18.05.2017 | 09:05
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні працівники музейної галузі!

 

Від імені Уряду України вітаю Вас з професійним святом – Міжнародним днем музеїв!

Музеїважливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співробітництва і миру між народами. З таким девізом світова культурна спільнота щороку відзначає Міжнародний день музеїв. На даний час музеї є невід’ємним атрибутом світового культурного ландшафту, інструментом культурного, інтелектуального розвитку та конкурентним місцем культурного дозвілля.

Тема цьогорічного Дня музеївМузеї і суперечлива історія: розповідаючи про замовчуване”, безумовно, є актуальною і важливою для нашої країни. Ми переосмислюємо нашу історію, відкриваємо раніше засекречені архіви, намагаємося досягнути нового консенсусу у ставленні до історичних подій. Цей процес має стати складовою нашого руху до європейської спільноти, в якому взаємоповага та толерантність створюють міцну спільноту людей, об’єднаних спільними цінностями.

Робота музейних правників сприяє, зокрема, формуванню відповідального ставлення суспільства до культурно-історичних надбань, забезпечення розуміння безперервності історичного процесу. Сьогодні українські музеї є важливими креативними майданчиками, інтелектуальними культурними індустріями, які сприяють не лише тематичним дискусіям фахівців, а і новим ідеям для всього суспільства.

Висловлюю подяку всім працівникам музеїв України за щоденну самовіддану працю. Бажаю міцного здоров’я, невичерпної наснаги, нових творчих успіхів на благо процвітання нашої держави. Нехай Ваша праця завжди високо цінується відвідувачами, колегами, молодшими поколіннями.

 

З повагою

 

 

Прем’єр-міністр  України                                                                           Володимир ГРОЙСМАН

 

версія для друку