українська російська англійська
На міжнародній конференції обговорили виклики та можливості "зелених інвестицій" у зону відчуження
18.05.2017 | 09:23
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ЗОНОЮ ВІДЧУЖЕННЯ

На ІІ Міжнародній конференції, що проходила 16 травня у Торгово-промисловій палаті України, представники органів влади, народні депутати, науковці, інвестори та представники банківського сектору обговорили необхідність зеленої модернізації економіки, а також виклики та можливості розвитку сонячної енергетики. Конференцію було організовано за сприянням Торгово-промислової палати України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства України з управління зоною відчуження та Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Прогресивні країни світу підтримують розвиток «зелених» технологій, бо це енергетична незалежність, екологічна безпека, робочі місця і сталий розвиток суспільства.

Говорячи про «енергетичне» майбутнє України, варто згадати, що в листопаді 2016 року набрала чинності Паризька угода, якою впроваджуються міжнародні цінності у кліматичній політиці.

«Так історично склалося, що є територія, яка у зв’язку з аварією забруднена та виведена з господарського обороту, на цій території ще протягом декількох тисячоліть не можна буде постійно проживати, але на території є електричні мережі великої потужності та відповідна інфраструктура для розвитку альтернативної енергетики», - повідомив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

За словами експерта з розвитку альтернативної енергетики в зоні відчуження Катерини Павлової, на території зони відчуження наявна відкрита розподільча установка та електропередавальні лінії 110 та 330 Мвт, які можна використовувати при розміщенні сонячних панелей. Також ще минулого року була прийнята постанова Кабінету Міністрів України щодо понижуючого коефіцієнту 0.15 на оренду нерухомого майна, що розташоване в зоні відчуження.

Представники банківського сектору, що надають «зелені кредити» готові працювати з потенційними інвесторами, які хочуть прийти в зону відчуження - це було озвучено на конференції.

 

 

версія для друку