українська російська англійська
Сергій Савчук: Французькі інвестори зацікавилися перспективами впровадження проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики в Україні
18.05.2017 | 11:57
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Україна та можливості реалізації проектів «чистої» енергетики на її теренах - у фокусі уваги потужної французької компанії «ENGIE», провідного гравця на світовому ринку енергетики. Про це йшлося під час зустрічі Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з представниками компанії.

Французи повідомили, що компанія активно працює як у сфері енергоефективності, так і у відновлюваній енергетиці. В її портфоліо – вітрові та сонячні електростанції. Також реалізуються проекти на засадах державно-приватного партнерства, впроваджуються ЕСКО-контракти для утеплення бюджетних установ. Наразі компанія досліджує нові ринки для роботи.

У ході перемовин Сергій Савчук презентував перспективи ведення бізнесу у цих сферах. Зокрема, для реалізації «зелених» проектів в країні за ініціативи Держенергоефективності удосконалено законодавчу базу.

«Для бізнесу та інвесторів створили сприятливі умови роботи. «Зелений» тариф прив’язано до курсу євро до 2030 року, що нівелює ризики інфляції. Вимогу щодо «місцевої» складової скасовано, але запроваджено надбавку до «зеленого» тарифу за використання обладнання українського виробництва. Підвищено тариф на електрогенерацію з біомаси та біогазу», - підкреслив Голова та додав, що для тих, хто вироблятиме тепло «не з газу», введено стимулюючий тариф.

Для укладання ЕСКО-контрактів у бюджетній сфері також підготовлено законодавче підґрунтя. Минулого року підписано 20 таких договорів, за якими вже ведуться роботи у бюджетних установах. Цьогоріч, у зв’язку з адаптацією ЕСКО-механізму до електронної системи публічних закупівель PROZORRO, інвестори заявляють про плани укладати десятки нових договорів.

«Ринок ЕСКО у цій сфері тільки-но відкривається. Загалом близько 80 тисяч будівель – шкіл, дитсадків, лікарень тощо -  потребує  термомодернізації», - підкреслив Сергій Савчук.

За результатами зустрічі домовлено про продовження співпраці та обмін детальною інформацією про впровадження в Україні «зелених» проектів, ЕСКО-контрактів. Держенергоефективності також надасть перелік перспективних для інвестування проектів у сфері відновлюваної енергетики та забезпечить роз’яснення правових, фінансових та технічних особливостей їх впровадження.

 

версія для друку