українська російська англійська
Глава Уряду: Ми зробимо Меморіал жертв Голодомору - якісно, раціонально і з великою шаною і повагою до нашої історії
18.05.2017 | 12:30
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд пришвидшить роботу щодо будівництва другої черги Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", що увічнить пам'ять мільйонів невинно загиблих та слугуватиме відкриттю історичної правди про цю жахливу трагедію українського народу. Таке завдання поставив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час розгляду цього питання Кабінетом Міністрів на засіданні у четвер.

"Що стосується проекту (будівництва другої черги Меморіалу жертв Голодомору), для нас принципово важливо його реалізувати. Дуже важливо, щоб ми мали чіткий календарний план діяльності і чітку відповідальності, хто за що відповідає. І я би хотів, щоби ми дуже швидко почали реалізацію. Звісно, ми поважаємо думку митців, архітекторів – усіх, хто долучений до цього проекту, але треба рухатися швидко. Десятиріччями цю трагедію замовчували, і наш обов'язок перед усіма поколіннями у минулому і в майбутньому це зробити", – наголосив Володимир Гройсман, зауваживши, що десятиріччями цим питанням в країні ніхто не займався.

Питання будівництва Меморіального комплексу буде знову розглянуто на засіданні Уряду наступного тижня для прийняття необхідних оперативних рішень, зазначив Прем'єр-міністр.

"Розтягувати це ще на десятки років ніхто не збирається, -– підкреслив Прем'єр-міністр. – Ми зробимо цей меморіал – якісно, раціонально і з великою шаною і повагою до нашої історії".

Прем'єр-міністр зазначив, що він особисто та урядовці, Президент України та Голова Парламенту під час міжнародних візитів та переговорів завжди порушують питання значущості для України визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу іншими державами. "Це наша історія, ми хочемо, щоб про ці трагічні часи знали у всьому світу. Ми будемо й далі докладати зусиль, щоб це відбувалося", – наголосив Глава Уряду.

Він переконаний – спорудження такого Меморіалу увічнить пам'ять 8 млн невинних жертв Голодомору, 2,5 млн з яких – діти, та слугуватиме збереженню історичної пам'яті для майбутніх поколінь.

"Ми маємо з вами створити музей, маємо зробити усе для того, щоб ця пам'ять залишалася у віках, щоб кожна сторінка (історії) була відома для усього світу, – наголосив Володимир Гройсман. – Наша історія, наша культура – це питання №1, це той фундамент, на якому ми можемо будувати міцну економіку, міцну державу".

"Я вважаю, що ми як українці маємо докласти усіх своїх можливостей для того, щоб кожна сторінка нашої багатостраждальної історії, наших трагедій була увічнена, щоби ми завжди пам'ятали те, що відбувалося в історії українського народу, скільки ми понесли втрат за нашу незалежність, за наше право жити на рідній землі", – переконаний Глава Уряду.

 

версія для друку