українська російська англійська
Національна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу затвердила проект Запиту України до Глобального фонду та обрала основних реципієнтів гранту
18.05.2017 | 14:47
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 18 травня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Члени Національної ради розглянули та затвердили проект Запиту України до Глобального фонду на фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2018-2020 роках. Основними реципієнтами гранту в рамках Запиту було обрано ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», БО «Мережа людей, які живуть з ВІЛ\СНІД» та МБФ «Альянс громадського здоров’я» .

Павло Розенко нагадав, що у грудні 2016 року «Глобальний фонд прийняв непересічне рішення виділити понад 100 млн доларів США на продовження фінансування програми з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у 2018-2020 роках». «Це визнання, в тому числі, ефективної роботи всіх зацікавлених сторін – і органів і державної влади, і неурядових організацій. Але водночас і новий виклик для нас. Ми маємо приділити ще більше уваги цим проблемам і показати ще більшу ефективність у вирішенні конкретних питань», - наголосив Віце-прем’єр.

«Нова заявка передбачає фінансування заходів, спрямованих на подолання епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу, покращення якості послуг та розширення замісної підтримувальної терапії. Стратегія заявки передбачає механізм поетапного переходу відповідальності за впровадження програмних заходів від трьох основних отримувачів грантових коштів до одного – державного», - зазначив він.

У ході засідання Павло Розенко поінформував присутніх про уведення до складу Національної ради представників людей, які належать до груп високого ризику щодо інфікування ВІЛ та захворювання на туберкульоз, а також нових представників від центральних органів виконавчої влади. «Сподіваюся, що оновлення складу Національної ради посилить її спроможність впроваджувати пріоритетні заходи для подолання епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та забезпечить узгоджену міжсекторальну взаємодію у цій сфері», - сказав він.

Учасники засідання також розглянули питання про введення до складу Національної ради представництва людей, які представляють внутрішньо переміщених осіб, організацій людей, які хворіють на діабет та організацій людей – учасників АТО.

 

версія для друку