українська російська англійська
Міністр культури України взяв участь у відкритті VІІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»
18.05.2017 | 15:05
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У НКММК «Мистецький Арсенал» відбулася урочиста церемонія відкриття VІI-го Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Почесними гостями відкриття книжкового фестивалю стали  Міністр культури України Євген Нищук, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, директорка Goethe-Institut в Україні Беате Кьолер,  заступник директор місії Посольства Сполучених Штатів Америки Джордж Кент.

Міністр культури України Євген Нищук  відзначив  потужність та масштабність цьогорічного «Книжкового  Арсеналу», який з року в рік  демонструє зростання зацікавленості до теми читання, а сам книжковий форум, з нетерпінням чекають як читачі, так і автори та фахівці видавничої справи .

«Для нас це великий прогрес - розвиток цікавості до культури та читання. Статистика останніх років свідчить, що кількість читачів у нашій країні зростає, як і цікавість до книжки, не в останню чергу завдяки проведенню цього одного із  найбільшого в Україні книжкового форуму. Дуже  добрий результат, що в нас збільшується кількість видавництв, що наші автори  можуть представляти чудові видання - якісні, цікаві, актуальні та надзвичайно красиві. Це гарний крок у нашій подальшій презентації у провідних європейських світових книжкових форумах, таких зокрема як Франкфуртський ярмарок. У таких подіях ми продовжуємо відкривати навколо себе  величезний пласт культури, адже нація, яка читає – має велике майбутнє», - сказав Євген Нищук.

VII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» працюватиме з 17 по 21 травня у Мистецькому Арсеналі. Книжковий форум об’єднує літературу й мистецтво, представить новинки понад 150 видавництв, Секцію ілюстраторів, а також численні авторські, тематичні програми та спецпроекти, сформовані кураторською командою проекту спеціально запрошених незалежних молодих критиків, культурних менеджерів та відомих письменників. На цей час Мистецький Арсенал стане площадкою для взаємодії між культурними центрами, бібліотеками, літературними фестивалями, музеями та бібліотеками.

Книжковий Арсенал 2017 робить особливий акцент на кураторській складовій. До програми  подій потрапили лише найкращі заходи, у тому числі  з'явилися нові, авторські проекти. Це серія публічних інтерв'ю Оксани Забужко з її спеціальної програми «Розкажи мені про мене», літературний лекторій під кураторством Євгена Стасіневича, програма Ірини Славинської «Я — Інший в дзеркалі», в якій філософську, психологічну та соціальну дихотомію «свій-чужий» будуть розглядати крізь літературне скло.

До уваги відвідувачів також представлені спецпроект «Редакторський кабінет Еллана-Блакитного», майданчик «Українська візуальна книга» під керівництвом Павла Гудімова та Діани Клочко, діятиме сцена «Нон-фікшн», яка відкрита для переговорів, презентацій нон-фікшн-літератури та зустрічей з соціально активними підприємцями. Також цього року Книжковий Арсенал запрошує в гості британську делегацію з Бірмінгемського літературного фестивалю, у рамках спецпрограми запрошені куратори проведуть серію перформансів, освітніх і дослідницьких подій.

І звичайно, книжковий ярмарок та насичена програма зустрічей, дискусій, концертів, вистав, майстер-класів, театральних читань, конкурсу книжкового дизайну та інших експериментальних форматів.

 

Програма VІІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»

https://artarsenal.in.ua/uk/knizhkovij-arsenal/festival-2017/rozklad

 

 

версія для друку