українська російська англійська
Міністр культури взяв участь у відкритті польського-британського стенду «Рік Конрада в Україні»
18.05.2017 | 15:45
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

У рамках VІІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» відбулося урочисте відкриття польського-британського стенду «Рік Конрада в Україні». У відкритті виставки з нагоди Року Джозефа Конрада-Коженьовського взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Ян Пекло, Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудід Ґоф.

Під час цієї події, кожен із почесних гостей прочитав короткі уривки із творів Джозефа Конрада-Коженьовського своєю рідною мовою – українською, польською та англійською.

«Сьогодні не випадково на цій події, у рамках Року Джозефа Конрада, присутні і пані Посол Великої Британії, і пан Посол Польщі, адже ми згадуємо постать видатного англійського письменника  польського походження, народженого на українській землі. Дуже приємно, що ми в такий спосіб невеликого флешмобу, згадуємо великі твори Джозефа Конрада, які вже тоді, попри глобалістичні речі, віддзеркалювали приховані аспекти сучасності, поринаючи в глибини людської душі, стверджуючи людський фактор, те що стоїть за великими ідеями – людська сутність, цінність життя», - сказав під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук.

Виставка «Джозеф Конрад. 160 років від дня народження» розповідає про дитинство та молодість, родину Конрада та традиції, в яких він виховувався. Частина виставки присвячена особистому життю видатного письменника. У якості ілюстрацій використано матеріали з бібліотек та архівів Польщі та Великої Британії, а також з особистого архіву одного з найкращих знавців творчості письменника – Здзіслава Найдера.

Джозеф Конрад-Коженьовський – один із найвидатніших англійських прозаїків польського походження, уродженець України. Його твори мали великий вплив на цілу плеяду відомих письменників, фільм Френсіса Форда Копполи «Апокаліпсис сьогодні» навіяний і значною мірою базується на романі Джозефа Конрада «Серце темряви» (Heart of Darkness). Джозеф Конрад прожив сповнене пригод життя, був задіяний у контрабанді зброї та політичних змовах, що пізніше відобразив у своїх творах. У селі Тереховому, де народився письменник, діє музей Джозефа Конрада, відкритий 1987 року до 130-річчя від дня його народження. У день відкриття музею відомі українські письменники Дмитро Павличко і Юрій Щербак у книзі відвідувачів визначили три провідні джерела творчості Джозефа Конрада: українська земля, велич англійської мови, сила польського духу. У 2007 році з нагоди 150-річчя від дня народження Джозефа Конрада Польський інститут у Києві заснував для українських письменників премію ім. Конрада-Коженьовського.

 

версія для друку