українська російська англійська
Сергій Савчук: Іспанські інвестори досліджують можливості реалізації "зелених" проектів в Україні
18.05.2017 | 18:41
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Перспективи інвестування у відновлювану енергетику України, законодавче регулювання, рентабельність «зелених» проектів – все це презентував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представникам іспанської компанії «Acciona» - світового лідера у «зеленій» енергетиці. Компанія не вперше проявляє інтерес до України. Цього разу її керівництво визначається з рішенням реалізовувати проекти в країні.

Як повідомив директор з розвитку компанії «Acciona» Мігель Аррарас, компанія – один з найбільших у світі операторів у відновлюваній енергетиці, який працює в більш ніж 20 країнах на п'яти континентах. Маючи понад 20-річний досвід роботи, найбільш активно компанія реалізує проекти у вітровій, сонячній, гідро- та біоенергетиці, починаючи від проектування і будівництва до експлуатації та технічного обслуговування. Успішно реалізувавши проекти в Польщі, особливо вітропарки, компанія зацікавлена працювати в Україні.

«Залучення іноземних інвесторів – одне з пріоритетних завдань Держенергоефективності. Для цього на законодавчому рівні закріплюємо сприятливі умови для роботи бізнесу. Це стосується як виробництва електричної, так і теплової енергії з відновлюваних джерел», - підкреслив Голова Агентства та розповів про удосконалену систему «зелених» тарифів, надбавку за використання обладнання українського виробництва, підвищені тарифи на електрогенерацію з біомаси та біогазу, а також гарантований державою тариф на виробництво тепла «не з газу».

Сергій Савчук відзначив перспективи впровадження «зелених» проектів у всіх регіонах країни та навів приклади успішно діючих об’єктів. Також існують розроблені проекти з готовим техніко-економічних обґрунтуванням, які потребують залучення фінансування.

За результатами зустрічі домовлено зміцнити співпрацю та обмін інформацією. Держенергоефективності надасть детальну інформацію про законодавче регулювання відновлюваної енергетики в Україні та систему «зелених» тарифів.  

 

версія для друку