українська російська англійська
На засіданні колегії Казначейства доручено поводити економічні навчання у форматі відеоконференцзв'язку
19.05.2017 | 10:57
ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

18 травня 2017 року відбулась Колегія Державної казначейської служби України під головуванням Голови Казначейства Тетяни Слюз. У роботі Колегії взяли участь начальники Головних управлінь, керівники самостійних структурних підрозділів Казначейства та в режимі відеоконференцзв’язку працівники місцевих територіальних органів Казначейства та керівний склад головних управлінь.

Відкриваючи засідання Колегії, Тетяна Слюз окреслила основні напрями роботи та виклики, які стоять перед Казначейством, та звернула увагу, в першу чергу, на заходи безпеки інформаційно-телекомунікаційної системи Казначейства та необхідність усіх працівників суворо дотримуватись спільної політики інформаційної безпеки.

Тетяна Слюз звернула увагу усіх учасників на Указ Президента №133/2017 від 15 травня 2017 року Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". Зокрема, Голова Казначейства акцентувала увагу присутніх на забороні використання програм компанії-постачальника ERP-систем ТОВ "1С", ТОВ "Корпорація "Парус" та операторів державних лотерей МСЛ та ПрАТ «Патріот».

Окреслюючи обсяги роботи, що тепер покладаються на органи Казначейства у зв’язку зі змінами законодавства, очільниця відомства нагадала і про постанову Кабінету Міністрів України № 312 від 11.02.2017, що визначає механізм казначейського обслуговування коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування відповідно до вимог Бюджетного кодексу України. Так, у період до 1 жовтня 2017 року казначейське обслуговування коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування у порядку, затвердженому цією постановою, буде здійснюватися на базі Вінницької, Дніпропетровської та Чернівецької областей. За результатами казначейського обслуговування даних коштів у зазначених областях Казначейством разом з Пенсійним фондом до 1 вересня 2017 року має бути розроблено графік запровадження такого обслуговування на всій території України.

Збільшення кількості клієнтів, на думку Тетяни Слюз, слід очікувати і по системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Казначейство», у зв’язку із зняттям обмежень щодо обсягів платежів. Нагадаємо, що раніше по системі дистанційного обслуговування «Клієнт Казначейства – Казначейство» здійснювались розрахунки від 1 мільйона гривень, тепер же від 18 серпня 2017 року цю граничну суму буде знято.

Крім того, Голова Казначейства акцентувала увагу на важливості початку роботи робочої групи з питань внесення змін до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 та Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440.

Не меншу увагу було приділено питанню реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними-особами підприємцями» та особливостям роботи, пов’язаним з його виконанням.

Також у зв’язку із великою кількістю запитань щодо подачі фінансової та бюджетної звітності очільниця Казначейства дала доручення вже від 24 травня 2017 року продовжити у форматі відеоконференцзв’язку економічні навчання для працівників органів Казначейства та фінансово-бухгалтерських служб розпорядників бюджетних коштів.

На засіданні Колегії відповідно до порядку денного заслухані доповіді за наступними темами:

-  Політика безпеки інформаційно-телекомунікаційної системи Казначейства.

- Запровадження  єдиного рахунку для сплати податків та зборів.

- Про вжитті заходи щодо раціонального розміщення територіальних органів Казначейства.

- Про підсумки подання декларацій державними службовцями Казначейства та його територіальних органів.

- Про результати планового внутрішнього аудиту Головного управління Казначейства у Чернігівській області.

До обговорення актуальних тем долучились і керівники Головних управлінь Казначейства в областях.

Завершуючи зустріч, очільниця Казначейства висловила переконання, що незважаючи на серйозні питання та нововведення, які сьогодні стоять перед органами Казначейства, відомство готове до професійного, сумлінного та оперативного реагування на усі виклики сьогодення.

Зважаючи на свято – День вишиванки, на яке припало засідання, по завершенню Колегії, усі учасники Колегії та працівники Казначейства сфотографувались на згадку у святкових вишиванках.

 

версія для друку