українська російська англійська
Геннадій Зубко спільно з європейцями відкрив у Житомирі регіональний офіс децентралізації
20.05.2017 | 15:21
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

Сьогодні, у День Європи, відкриваємо у Житомирі черговий центр розвитку місцевого самоврядування в рамках проекту «U-LEAD з Європою». Це черговий регіональний хаб децентралізації, що об’єднуватиме різні проекти та сектори реформи, підсилить місцеве самоврядування та надаватиме практичну допомогу у впровадженні змін. Тут має бути хаб  найрозумніших та найвідповідальніших людей. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час робочої поїздки до Житомира та відкриття офісу.

Він зазначив, що програма «U-LEAD з Європою»  – наймасштабніший проект у рамках децентралізації в країні.  «Рік тому між Урядом України та Єврокомісією була підписана відповідна Угода, що стало своєрідним безвізом у підтримці Євросоюзом нашої реформи. Восени 2016 року програма стартувала. Запрацював Центральний офіс реформ, і ми почали розбудовувати регіональну мережу. На сьогодні вже відкрито 10 таких регіональних центрів, до кінця червня плануємо відкрити усі 23 офіси», — зазначив Геннадій Зубко.

Програму U-LEAD з Європою із загальним обсягом фінансування у 97 млн євро розраховано на чотири роки. Її основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг. «Офіс буде не тільки співпрацювати з громадськими організаціями, ОДА і обласною радою, а в першу чергу — з громадами. Громадами, які прагнуть взяти на себе повноваження,  власними силами, досвідом і працею зробити краще життя для українських родин. Житомирська область сьогодні в трійці лідерів за кількістю громад, і я дуже хочу, щоб регіон став  лідером за якістю життя в цих громадах, а саме – у сфері  освіти, охорони здоров’я, безпеки, плануванні територій, адміністративних послуг, безпеці. Але найпотужніша інвестиція тут – інвестиція у молодь, яка може навчитись, взяти на себе відповідальність й змінити нашу Україну на європейську країну», — підкреслив Геннадій Зубко.

У відкритті регіонального офісу децентралізації  в Житомирі взяли також участь Голова групи підтримки України Європейської комісії Пітер Вагнер, Керівник програм співробітництва Представництва Євросоюзу в Україні Беренд де Гроот, керівники програми U-LEAD з Європою Бастіан Файгель та Камеран Худур.

Крім того, Геннадій Зубко, європейські партнери та дипломати, місцева влада відкрили в Житомирі пам’ятну дошку загиблому в авіакатастрофі Президентові Польщі Леху Качинському, а також взяли участь у «круглому столі» «Децентралізація. Локальні реформи у Житомирській області: досягнення та проблеми» та  публічній панельній дискусії «Європейські цінності. Досвід добросусідства».

 

версія для друку