українська російська англійська
В Києві підписано Меморандум про співпрацю між Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю та Асоціацією міст України
22.05.2017 | 15:05
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

22 травня в Києві відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між всеукраїнською Асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю.

Зазначений документ сприятиме активному втіленню Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Крім того, підписання Меморандуму це ще один крок для впровадження не лише Конвенції, а й інших нормативно-правових актів щодо створення інклюзивного середовища як у великих містах, так і районах та найвіддаленіших від  центру сіл та селищ.

«І де б людина з інвалідністю не жила, я сподіваюсь, що ми об’єднаємо зусилля і зробимо все, щоб кожна громада розвивалась в інклюзивному середовищі. Щоб в кожній громаді створювалася доступність», - зазначила Урядовий уповноважений з прав осіб з інвалідністю Раїса Панасюк і додала, що враховуючи інтереси не лише людей з інвалідністю, а й сімей з дітьми, людей похилого віку, буде створено комфортне середовище для всіх громадян.

Вона також зазначила, що люди з інвалідністю повинні брати участь у прийнятті рішень та бути активними учасниками усіх процесів, які відбуваються в їхній громаді.

У свою чергу Київський міський голова Віталій Кличко, який також є головою АМУ, наголосив, що пріоритетом має стати розвиток громади з урахуванням особливих потреб людей.

«Ми домовились про співпрацю та консолідацію наших зусиль і практичне втілення в Україні принципів Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Наші першочергові завдання в цьому напрямі: сприяння впровадженню та розвитку інклюзивної освіти в Україні, забезпечення доступності осіб із інвалідністю до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, розробка і реалізація місцевих та державних програм соціального захисту населення», - зазначив він і додав, що Київ показує приклад, як розвивати інклюзивне середовище.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан підкреслив, що Меморандум - це не просто декларація. Зазначений документ містить чіткі задачі, виконувати які буде допомагати команда тренерів Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю. Крім цього, також будуть проводитися різноманітні інформаційні кампанії.

 

версія для друку