українська російська англійська
Делегація Мінмолодьспорту взяла участь у міжнародній конференції щодо викликів та змін для міжнародної молодіжної роботи та Німецько-польсько-українському молодіжному форумі
22.05.2017 | 16:33
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

18 травня в Берліні відбулась Міжнародна конференція "Виклик. Зміна. Оновлення – виклики та зміни для міжнародної молодіжної роботи в глобалізованому світі". Конференція була присвячена відзначенню 50-річчя діяльності Міжнародної молодіжної служби ФРН (IJAB).

Конференція стала одним із серії заходів, організованих IJAB з нагоди свого ювілею. Лейтмотивом конференції було обрано слово «кураж», що символізує активну роботу в напрямку сприяння діалогу та співпраці, відкритості та різноманіття, толерантності та залучення. Дізнатись більше про діяльність IJAB можна за посиланням: https://www.ijab.de/index.php?id=220.

Метою конференції було посилити соціальний та політичний розвиток та його вплив на життя молодих людей і роботу міжнародної молодіжної спільноти, розробити рекомендації, ініціативи та бачення майбутнього міжнародної молодіжної роботи та молодіжного співробітництва.

Захід зібрав разом понад 170 учасників з Німеччини та інших країн, які є партнерами ФРН в організації міжнародних молодіжних обмінів.

19 травня офісом програми Польсько-німецької співпраці молоді було проведено Німецько-польсько-український молодіжний форум. У форумі взяли участь 150 представників України, Польщі та ФРН.

З моменту створення Польсько-німецької співпраці молоді (ПНСМ) Україна відіграє важливу роль як країна-партнер в тристоронніх зустрічах молоді. Довгострокові зобов’язання до співпраці з Україною є одним із пріоритетів ПНСМ. Тому дуже важливим для організації є розширення досвіду і компетентностей, що стосуються співпраці з Україною та вдосконалення програми підтримки. Саме на це і було зосереджено увагу під час Форуму.

Важливим аспектом Форуму було також налагодження тристороннього діалогу. Обговорювані під час Форуму теми були представлені в контексті різноманітного досвіду учасників з трьох країн, з тим, щоб вказати на можливості тристоронньої співпраці та ефективнішої підтримки молоді України. За результатами Форуму буде підготовлена онлайн-публікація з резюме обговорень та додатковими текстами учасників. Форум мав на меті не лише розширення компетентностей його учасників щодо України, але й сприяння поширенню експертизи, яка стосується громадянського суспільства в Україні.

Участь у заходах від Міністерства молоді та спорту взяли Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України, Ірина Бєляєва, директор департаменту молодіжної політики, та Ірина Турецька, заступник начальника відділу міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.

Під час форуму IJAB у вітальному виступі заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема привітав IJAB з днем народження та висловив сподівання на розширення сфери діяльності організації, зокрема шляхом включення молодіжних обмінів з Україною окремим напрямком роботи IJAB.

«Молодіжні обміни зміцнили післявоєнну Європу і створили майбутнє для об'єднаної Європи. Досвід довів, що молодіжні обміни - це ефективні ліки від ксенофобії, націоналізму, антисемітизму, популізму та пропаганди. Це інструмент для вивчення культур і мов. Інструмент для того, щоб бути ближче один до одного і бути більш людяним, бути людиною. Дуже скоро громадяни України отримають безвізовий режим. З початку вересня стартує рік німецької мови в Україні. Саме зараз найкращий час для того, щоб дати новий імпульс розвитку українсько-німецьких молодіжних обмінів. Ми готові зробити все від нас залежне задля посилення співпраці між нашими країнами у сфері молоді», - наголосив Олександр Ярема.

У ході Німецько-польсько-українського молодіжного форуму Олександр Ярема презентував доповідь на тему «Молодіжна політики та молодь України», де представлені останні досягнення розвитку молодіжної політики України та статистичні дані щодо молоді, зібрані за результатами соціологічних досліджень за 2015, 2016 роки, зроблені на замовлення Міністерства молоді та спорту. Окрему увагу під час виступу було приділено результатам діяльності Українсько-польської ради обміну молоддю.

Ознайомитись з презентацією можна  ТУТ>>>

 

 

версія для друку