українська російська англійська
Під головуванням Павла Розенка відбулося засідання круглого столу щодо створення комплексної національної системи психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей
22.05.2017 | 17:14
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні, 22 травня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулося засідання круглого столу щодо створення комплексної національної системи психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

У засіданні взяли участь представники Міноборони, Нацгвардії, МЗС, МОЗ, Мінсоцполітики та інших центральних органів виконавчої влади, а також представники міжнародних інституцій, посольств Канади та Швеції.

«Сьогодні кожен з нас розуміє загрози, які постають перед українцями внаслідок війни, що триває на сході України. Насамперед, дуже гостро стоять питання щодо психологічної та соціальної реабілітації учасників АТО, надання допомоги їм та членам їхніх родин. Завдання сьогоднішньої зустрічі організувати максимально ефективний діалог з усіма зацікавленими сторонами у створенні національної комплексної системи психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей», - сказав Павло Розенко, відкриваючи засідання.

Учасники круглого столу ознайомилися з канадською та британською програмами психологічної допомоги учасникам бойових дій, які увійшли в основу роботи психологів не тільки в цих країнах, але й в усьому світі. Досвід Канади та Великобританії щодо повернення учасників воєн до мирного життя представили Доктор Олівер Торн, керівник Програми повернення ветеранів до мирного життя (VTP) та доктор Уолтер Бусутіл, директор медичної служби Combat Stress (провідна благодійна організація психологічної допомоги ветеранам Великої Британії).

Також учасники засідання ознайомилися з презентаціями Юлії Ющенко (Канада) та Ольги Дурбак-Чуйко (Україна), які розповіли про успішний досвід впровадження програм психологічної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, які вже реалізуються в Україні та можуть служити основою комплексної системи психологічної підтримки.

Підсумовуючи, Павло Розенко висловив переконання, що завдяки тісній співпраці Уряду, громадських організацій та міжнародних партнерів Україна зможе ефективно реалізувати право на отримання психологічної допомоги, зокрема, учасниками АТО та членами їх родин.

«Спільно, координуючи наші зусилля, ми зможемо зробити систему допомоги більш ефективною», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

 

версія для друку