українська російська англійська
Уряд розглядає можливість реалізації проектів вироблення сонячної енергетики в зоні відчуження, - результати наради під головуванням Прем'єр-міністра
22.05.2017 | 17:53
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд розглядає можливість реалізації проектів вироблення сонячної енергетики в зоні відчуження і зоні безумовного (обов'язкового) відселення, що сприятиме залученню нових інвестицій та зміцненню енергетичної безпеки країни. Про це сказали учасники наради, що пройшла сьогодні, 22 травня, під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Участь у заході взяли керівники профільних міністерств, Держагентства з управління зоною відчуження, "Укренерго", Офісу залучення та підтримки інвестицій.

"Ми вважаємо, що треба створити абсолютно конкурентні умови, щоби ті компанії, які хочуть взяти участь у цих масштабних проектах (щодо вироблення сонячної енергетики), по-перше, зробили це відкрито, публічно, через зрозумілі процедури і механізми для того, щоб ми отримали найкращі інвестиції, мінімізували будь-які втручання і все зробили дуже конкурентно, прозоро", - сказав Глава Уряду.

Учасники наради обговорили підходи та проблемні питання підготовки щодо реалізації проектів вироблення сонячної енергії та залучення інвесторів.

"Чиста енергія нам потрібна, маємо зменшити нашу залежність від традиційних джерел. У нас є можливість розмістити потужне обладнання для того, щоб виробляти електроенергію. Ми бачимо, що інфраструктурно ми можемо її прийняти і розподілити по території країни, - підкреслив Володимир Гройсман. - Це інвестиції, енергетична безпека нашої країни".

У свою чергу Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зазначив: "Наша ідея про перетворення зони відчуження на зону розвитку та ключовий проект у відновлювальній енергетиці вже давно перестав бути фантазією і став робочим порядком денним для Уряду України. Дуже важливо, що Володимир Гройсман залучив до цього процесу всі зацікавлені сторони заради максимально ефективної та швидкої реалізації запуску станції сонячної енергетики в зоні відчуження".

 

Довідково

Розвиток альтернативної, у тому числі сонячної, енергетики є одним з напрямків використання території зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення, оскільки на цій території збереглися електричні мережі великої потужності, відповідна інфраструктура, яка раніше використовувалася для потреб Чорнобильської АЕС.

23 листопада 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №912 "Деякі питання стимулювання розвиту зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення", яка визначає розмір орендних ставок за використання державного майна, розташованого в зоні відчуження та зоні безумовного (обов'язкового) відселення, а також має стимулювати залучення інвестицій в проекти відновлювальної енергетики в зоні відчуження. 

Спеціалісти вже відібрали масив 1172 га на території зоні відчуження для розміщення об'єктів сонячної енергетики, а у грудні 2016 року ДАЗВ опублікувало інформацію про можливість подання заявок на відведення земельних ділянок під розміщення об'єктів альтернативної енергетики на території зони відчуження. На даний час надійшло близько 60 заявок від іноземних та вітчизняних інвесторів загальною площею, що перевищує обсяги території, яка запропонована.

 

версія для друку