українська російська англійська
Микола Кузьо: "Єврокомісія позитивно оцінила законопроекти про ОВД та СЕО"
23.05.2017 | 09:20
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Верховна Рада України у вівторок, 23 травня,  розгляне ключові для євроінтеграції у цій сфері законопроекти «Про оцінку впливу на довкілля» (ОВД) (№ 2009 а-д)  та «Про стратегічну екологічну оцінку» СЕО (№6106). Вони обидва пройшли широке експертне обговорення  та отримали схвальну оцінку від Європейського Союзу. Про це повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів  з євроінтеграційних питань Микола Кузьо під час «круглого столу» в Інституті Горшеніна, де тривало обговорення законопроектів про ОВД та СЕО.

Він нагадав, що законопроекти є одними із важливих зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію та інших міжнародних договорів і конвенцій, зокрема, Договору про Заснування Енергетичного Співтовариства, Конвенції Еспо, Орхуської Конвенції про доступ громадськості до екологічних рішень.

«Насправді весь цей час тривала інтенсивна робота з доопрацювання цих законопроектів. У результаті проекти законодавчих актів враховують зауваження Президента, також ми отримали підтримку ЄС та інших міжнародних організацій у їх прийнятті. У процесі цієї роботи ми тісно консультувалися з ними щодо застосування законодавчих норм ОВД і СЕО на практиці. Ми також маємо інституційну підтримку ЄС щодо подальшого запровадження цих законів на практиці та створення необхідних підзаконних актів», - зазначив Микола Кузьо, наголосивши, що у разі ухвалення законопроектів Україна отримає можливість запроваджувати норми європейської екологічної політики на практиці.

Крім того,  це також посилить позиції України на міжнародній арені.

«У червні відбудеться  чергова нарада сторін конвенції (Еспо). Для України важливо до цього часу ухвалити обидва законопроекти. Цього очікують наші партнери. Маю надію, що зможемо поїхати на нараду сторін з позитивним результатом», - сказав Микола Кузьо.

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Рада прийняла два законопроекти про оцінку впливу на довкілля, які були зобов'язанням України в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, але пізніше президент Петро Порошенко ветував їх.

 

версія для друку