українська російська англійська
Степан Полторак: Одним із основних чинників формування кадрового потенціалу ЗСУ - є якісний відбір кандидатів на навчання
23.05.2017 | 14:50
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Ще одним із основних чинників забезпечення кадрами Збройні Сили України – є якісний відбір кандидатів на навчання. Про це заявив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час засідання Колегії МО України, яка відбулася 23 травня, у Києві та була присвячена реформуванню військової освіти.

За словами глави вітчизняного оборонного відомства, реформувати Міністерство оборони та Збройні сили загалом, не реформуючи військової освіти неможливо. Нам потрібно створювати кадровий потенціал з тих військовослужбовців, які можуть приймати рішення та мають теоретичні знання. На треба рухатися за такими напрямками: підготовка у Вищих навчальних закладах, далі практичне виконання службових обов’язків та, звісно, професійна підготовка у військах. 

 «Одним із основних чинників формування кадрового потенціалу ЗСУ – є якісний відбір кандидатів на навчання. І залежно від того, кого ми відбираємо, буде залежати кінцева мета. Тут ставку ми маємо робити на тих, хто має бойовий досвід. Нам однозначно потрібно переглядати правила прийому до наших військових навчальних закладів, враховуючи досвід АТО. І тут я хочу звернутися до командирів. Ви маєте думати стратегічно і направляти на навчання кращих, а не тих, хто вам не потрібен», - наголосив Міністр оборони України.

Під час Колегії МО України також обговорили досить важливе питання підготовки сержантського складу. Зокрема, внесення змін до законодавства, які нададуть можливість комплектувати  первинні офіцерські посади сержантським складом.

Йшлося також про зміни у підході в формуванні викладацького складу. Про те, що викладачів потрібно підбирати із числа військовослужбовців з бойовим досвідом. Мова йшла про підняття престижу професії викладача, про забезпечення їх соціальними гарантіями.

 «Якщо підберемо такого викладача, який буде авторитетом для курсантів та слухачів, успіх нам гарантовано стовідсотково», - зазначив генерал армії України Степан Полторак.

По завершенню Колегії оборонного відомства Міністр оборони України подякував керівництву Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України за якісну підготовку заходу. Власне, що стосується конкретних пропозицій по реформуванню військової освіти. А також звернувся до керівництва цивільних ВУЗів, які готують офіцерів запасу та  були присутні на Колегії.

 «Я дякую вам за підтримку і чітко розумію, що тільки разом ми зможемо досягти успіху. Ми маємо бути інтегрованими в цивільні навчальні заклади, є багато чому вчитися у них. Це також є запорукою того, що ми отримаємо добре підготовлені кадри»,  - зазначив Міністр оборони України Степан Полторак.

 

версія для друку