українська російська англійська
У зоні відчуження ввели в експлуатацію об'єкти, де зберігаються радіоактивні відходи
23.05.2017 | 15:23
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

У травні, в рамках державних інвестиційних проектів, було введено в експлуатацію та передано на баланс ДСП «ЦППРВ» об’єкти «Закриття сховищ ПЗРВ (пункт захоронення радіоактивних відходів) «ІІІ черга ЧАЕС» Коригування» та «Консервація сховища №29 ПЗРВ «Буряківка». Проекти було профінансовано з державного бюджету України.

«Завдяки успішній реалізації цих проектів, радіоактивні відходи, які утворилися внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС та були розміщені у спеціально підготовлених сховищах траншейного типу, надійно ізольовані шляхом утворення гідроізоляційного захисту з метою недопущення виносу радіонуклідів за межі встановлених бар’єрів», - повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Нагадаємо, що протокольним рішенням Міжвідомчої комісії з питань державних інвестиційних проектів від 1 грудня 2015 року прийнято рішення про відбір державних інвестиційних проектів «Закриття сховищ ПЗРВ «ІІІ черга ЧАЕС» Коригування» та «Консервація сховища №29 ПЗРВ «Буряківка».

Станом на 1 січня 2017 року замовник інвестиційних проектів Державне спеціалізоване підприємство з управління капітальним будівництвом зони відчуження завершило будівництво об’єктів на 100%, 7 березня підприємство одержало від Державної архітектурно-будівельної інспекції України сертифікат відповідності закінчених об’єктів проектної документації та підтвердження їхньої готовності до експлуатації, а в травня об’єкти були передані на баланс ДСП «ЦППРВ» для подальшої експлуатації.

 

версія для друку