українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з представниками малого і середнього бізнесу Полтавщини
23.05.2017 | 16:53
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Під час робочої поїздки до Полтавської області Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у форумі «Угода про асоціацію з ЄС: можливості для малого та середнього бізнесу».

Віце-прем`єр привітала зростання експорту Полтавщини до країн Європейського Союзу на 50% у першому кварталі цього року, зазначивши, що пріоритетом для Уряду зараз є сприяння виведення продукції малих і середніх підприємств на європейські та світові ринки. У цьому контексті посиленню конкурентоспроможності наших підприємств сприятиме, зокрема,  приєднання нашої країни до програми COSME. Триває підготовка до підписання Угоди між Україною та ЄС щодо оцінки відповідності та прийнятності промислових товарів АСАА, після чого українські виробники зможуть постачати свою продукцію в ЄС без необхідності проходження додаткової сертифікації в країнах ЄС (у 2017 році для трьох секторів – низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання, безпека машин). Також завершується офіційна процедура приєднання України до Конвенції Пан-Євро- Мед (пан-Євро- Середземноморські преференційні правила походження). «Приєднання України забезпечить нові можливості кооперації у торгівлі, залучення до регіональних ланцюгів створення вартості», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева поінформувала полтавських підприємців про можливості, які вони можуть використати через реєстрацію географічно захищених товарних знаків. Також вона звернула увагу на необхідність розвитку зрошувальних систем, що стає дедалі актуальнішою з огляду на зміни клімату, які стають відчутними і в Україні. «Ми маємо бути готовими до змін погоди, особливо, зважаючи на важливість аграрного сектора в експортній структурі України», – підкреслила Ольга Трофімцева.

Окрім цього, заступник Міністра закликала бізнес підвищувати якість своєї продукції і диверсифікувати як ринки збуту, так і товарні групи, роблячи акцент на переробці. Вона поінформувала, що останні тенденції в аграрному секторі свідчать про збільшення обсягів виробництва так званої нішової продукції: ягід, горіхів, бобових, часнику тощо.

 Своєю чергою, очільник Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа привітав нещодавнє ухвалення Парламентом Закону України «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин». Цей закон є важливим для створення в Україні нової ефективної системи безпечності харчових продуктів, початок роботи якої очікується у 2021-2022 рр. «Підтвердження відповідності нашої продукції європейським вимогам автоматично відкриває перед нами і треті ринки», – сказав Володимир Лапа. 

 

версія для друку