українська російська англійська
Остаточний проект Енергетичної стратегії України до 2035 року буде презентовано найближчими тижнями, - Володимир Кістіон
23.05.2017 | 17:16
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Сьогодні на засіданні Управляючого комітету під головуванням Віце-прем’єр-міністра Володимира Кістіона було схвалено проект Енергетичної стратегії України до 2035 року.

Віце-прем’єр наголосив, що відповідно до європейського вектору української політики необхідна  зміна підходів  до  формування  енергетичної  політики,  яка  має  відповідати  принципам  і практиці ЄС.

«У нашої держави є низка зобов’язань за нашими міжнародними домовленостями. Зокрема, необхідно імплементувати Третій енергетичний пакет, який передбачає створення повноцінних ринків природнього газу, електричної енергії, започаткувати ринкові умови торгівлі вугіллям», - зауважив Володимир Кістіон.

Він звернув увагу і на те, що відповідно до загальносвітових тенденцій необхідно збільшувати частку «зеленої» енергетики.

«Крім того, відповідно до Паризької кліматичної концепції та загальносвітових тенденцій енергетика має переходити на відновлювані джерела енергії. Тож Стратегія має передбачати зростання частки «зеленої» енергетики», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Він нагадав присутнім, що найважливіша та найамбітніша мета, яку ставить перед собою Уряд – це досягнення енергетичної незалежності України, і це має бути відображено у тексті Стратегії.

«Таким чином, документ має формалізувати політику держави, визначати завдання для  досягнення цілей розвитку всього енергетичного сектору України та окреслити стратегічні орієнтири розвитку усього паливно-енергетичного комплексу України на період до 2035 року», - наголосив Віце-прем’єр-міністр. 

За результатами засідання Міністерство енергетики та вугільної промисловості має забезпечити погодження проекту у всіх причетних ЦОВВ.

«Проект Енергетичної стратегії України до 2035 року буде презентовано найближчими тижнями у профільному комітеті Верховної Ради. Після остаточного погодження ЦОВВ проект буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів», - підсумував Володимир Кістіон.

 

версія для друку