українська російська англійська
У Києві відбулася зустріч керівників інститутів національної пам’яті України та Польщі
24.05.2017 | 11:15
УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ

У Києві відбулася зустріч керівників інститутів національної пам’яті України та Польщі. Під час зустрічі, керівництво українського та польського Інститутів національної пам’яті Володимир В’ятрович та Ярослав Шарек обговорили співпрацю між обома структурами. Зокрема, йшлося про спільні проекти в архівній та науковій площинах (Українсько-польський форум істориків).

Зважаючи на нещодавні події, що мали місце в Грушовичах, коли було демонтовано український пам’ятник, сторони обговорили також питання польських пам’ятників на українській території та українських пам’ятників на польській території.

Керівники обох Інститутів домовилися, що на початку червня в Україні відбудеться зустріч уповноважених компетентних представників. З польського боку - від Інституту національної пам’яті та Міністерства культури, з українського - Інституту національної пам’яті та Державної міжвідомчої комісії з увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій. Завдання цієї зустрічі – напрацювати механізми вирішення проблеми з пам’ятниками, які поставлені в Україні та Польщі і не є легалізовані згідно з законодавством цих країн.

«Український Інститут національної пам’яті попередньо пропонував концепцію загальної  легалізації пам’ятників на територіях обох країн. Очікуємо або підтримки цього підходу з польської сторони, або інших конструктивних пропозицій», – зазначив Володимир В’ятрович.

«Найважливіше завдання зустрічі - дати сигнал польському та українському суспільствам, що ці питання є надзвичайно важливими для обох держав - підкреслив Володимир В’ятрович, -  їх вирішенням повинні займатися спеціально уповноважені для цього державні органи обох країн, а не громадські ініціативи чи органи місцевого самоврядування».

 

версія для друку