українська російська англійська
Підготовка проекту Енергетичної стратегії України до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність" – на фінішній прямій
24.05.2017 | 12:04
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

23 травня під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона відбулось засідання Управляючого комітету з питань координації роботи з підготовки проекту Енергетичної стратегії України до 2035 року, на якому схвалено проект документа.

Міненерговугілля має внести остаточні правки і розіслати у найкоротший строк на погодження заінтересованим центральним органам виконавчої влади. Після погодження у найближчий час Міненерговугілля презентує Стратегію на засіданні профільного комітету Верховної Ради України. Після схвалення Комітетом проект Стратегії буде внесено для розгляду на засіданні Уряду.

Слід зазначити, що Ігор Насалик минулого року ініціював  відновлення роботи з розробки оновленої Енергетичної стратегії до 2035 року та взяв під контроль процес  роботи над ключовим для галузі і економіки в цілому документом. Енергостратегія 2035  розроблялася у прозорому режимі та тісній співпраці з ЄС та донорами. Було проведено низку круглих столів, фахових обговорень, забезпечено можливість рейтингового оцінювання.

Положення Стратегії базуються на кращих світових практиках – члени експертної ради та Управляючого комітету змоделювали вектор розвитку енергетичної галузі. Документ визначає цілі, завдання та механізми щодо виведення енергетичного комплексу на принципово новий і якісний рівень розвитку. Насамперед - спрямований на вирішення проблем енергетичної безпеки. За підсумками громадського обговорення внесено доповнення та зміни, тому проект Енергетичної стратегії до 2035 року суттєво відрізняється від того, який був оприлюднений у грудні 2016 року.

Також зауважимо, що під час розробки документа зроблено все, щоб максимально усунути фактор лобізму та збалансувати інтереси учасників енергетичного ринку. Стратегія - основа для майбутньої дорожньої карти, складного і детального документа. Але щонайважливіше - це політичний сигнал для інвесторів - наше "зелене світло".

Управляючий  комітет визначив тижневий термін для внесення редакторських виправлень та підготовку візуалізації документа, після чого він буде оприлюднений на веб-сайті Міненерговугілля.

Довідково

Проект оновленої Енергетичної стратегії України до 2035 року розроблено з ініціативи Міненерговугілля  на виконання пункту 5 частини 2 розділу III Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2016 № 418-р та доручення Кабінету Міністрів України від 22.07.2016 № 22882/59/1-15, Національним інститутом стратегічних досліджень разом з Українським центром економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова

Проект 14 грудня 2016 року було розглянуто на засіданні Управляючого комітету з питань координації роботи з підготовки проекту оновленої Енергетичної стратегії України до 2035 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона та рекомендовано взяти його за основу з метою подальшого експертного і громадського обговорення та доопрацювання.

19 грудня 2016 року проект було оприлюднено для широкого громадського обговорення, після чого тривав процес опрацювання пропозицій та зауважень до проекту.

 

версія для друку