українська російська англійська
Остап Семерак: "Перед нами чітке завдання - поширити європейську модель СЕО на місцеві програми та проекти"
24.05.2017 | 12:12
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

23 травня депутати розглянули законопроект «Про стратегічну екологічну оцінку» (№6106) та ухвалили його за основу.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час виступу на засіданні Верховної Ради України наголосив на важливості ухвалення цього законопроекту  з точки зору міжнародних зобов’язань України, а також  формування нової внутрішньої  екологічної політики.

«У першому читанні розглянуто проект Закону України«Про стратегічну екологічну оцінку» (новий реєстраційний номер 6106) з урахуванням  всіх зауважень Президента та  збалансованих пропозицій експертного середовища. За цими природоохоронними законами давно живуть країни ЄС. Так настав час жити нам», - зазначив Остап Семерак.

Він також висловив сподівання, що  законопроект «Про стратегічну екологічну оцінку» (СЕО), ухвалення якого  є однією з вимог Асоціації з ЄС, Парламент у  стислі терміни розгляне у другому читанні.

«Перед нами  є чітке завдання – ухвалити якомога швидше цей законопроект та поширити практику застосування  європейської  моделі СЕО на місцеві проекти і програми. Насправді запровадження нових механізмів стратегічної екологічної оцінки та внесення  відповідних змін до деяких законодавчих актів забезпечить ведення  господарської діяльності з обов’язковим урахуванням  природоохоронних пріоритетів, а відповідно з урахуванням стану можливих негативних наслідків для довкілля і здоров’я громадян», - резюмував Остап Семерак.

Нагадаємо, що раніше Президент України ветував ухвалений Верховною Радою  4 жовтня 2016 року закон щодо впровадження механізмів стратегічної екологічної оцінки (СЕО) документів державного планування, який входить до пакета «євроінтеграційних законів».

Нагадаємо, що у Верховній Раді не набралося голосів для повернення до профільного Комітету на доопрацювання Закону «Про стратегічну екологічну оцінку впливу на довкілля» після вето Президента.

версія для друку