українська російська англійська
В Україні триває найбільша спецоперація із затримання учасників податкових "схем" колишньої влади, - Арсен Аваков
24.05.2017 | 13:14
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

В Україні триває найбільша спецоперація із затримання учасників податкових «схем» колишньої влади. До її проведення залучені понад 2 тисячі правоохоронців, з них 1700 поліцейських та 500 військових прокурорів. Зараз частина учасників злочинних «схем» вже затримана, решту – затримують і доставляють до столичного суду для обрання міри запобіжного заходу. У рамках кримінальних проваджень триває понад 450 одночасних обшуків на території 15 областей. Про це Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив сьогодні, 24 травня, під час спільного брифінгу з участю головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

За словами Арсена Авакова, зараз завершилася координаційна нарада в оперативному штабі спеціальної операції, у якій беруть участь представники кількох підрозділів Національної поліції України та Генеральної прокуратури.

«Я думаю, що це найбільша антикорупційна операція, яка проходила й триває досі у масштабах країни. Близько 96 мільярдів гривень збитків група виявила. І зараз тут розташований штаб, тому що тут в спеціальному оперативному режимі проходить координація затримань підозрюваних по всій країні», – зазначив Арсен Аваков, додавши, що підозрюваних прийматимуть і в аеропорту Києва і направлятимуть до суду.

У проведенні спецоперації беруть участь 1700 працівників Національної поліції і близько 500 військових прокурорів. Учасники спецоперації вже з’ясували, що впродовж 2011-2014 років так звані «податкові ями» допомогли вивести в тінь близько 96 мільярдів гривень.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос зазначив, що триває операція щодо затримання керівників підрозділів тодішнього Міністерства доходів і зборів. Зараз правоохоронці проводять 454 обшуки на території 15 областей держави. Відбувається одномоментне затримання низки осіб у зв’язку з необхідністю їх доставки до суду для обрання запобіжних заходів.

Доставка затриманих відбувається завдяки можливостям і за сприяння Міністерства внутрішніх справ і Національної гвардії. Доставленим вручатимуть підозри і відправлятимуть до Печерського районного суду для розгляду по суті наших клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту.

Глава МВС України Арсен Аваков повідомив, що наразі 22 чиновників вже затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу. Затриманим інкримінують створення злочинної організації, яка мала на меті мінімізацію та ухиляння від сплати податків на користь організаторів та членів цієї злочинної організації. Слідчими розслідуються кримінальні провадження за ознаками злочинів, передбачених статтями 255 (Участь у злочинній організації) та 364 (Зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Арсен Аваков назвав прізвища та посади частини затриманих колишніх високопосадовців.

«На жаль, список цей не буде вичерпаний. Зараз ідуть слідчі дії. Сьогодні вже почалися відповідні судові засідання в Печерському суді. Я прошу підтримки суспільства і сподіваюся, що достатньо високі застави, які ми запропонували разом з прокуратурою, спрацюють. Ми отримаємо відповідне рішення і співпрацю зі слідством цих високопосадовців, які покажуть нам подальшу дорогу», – наголосив Арсен Аваков.

 

версія для друку