українська російська англійська
Володимир Гройсман: Урядова пенсійна реформа повертає повагу до людини праці і зберігає існуючі норми про пенсійний вік та мінімальний страховий стаж
24.05.2017 | 13:39
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Проект пенсійної реформи, запропонований Урядом, повертає повагу до людини праці, відновлює справедливість по відношенню до людей з великим трудовим стажем, але разом з тим зберігає діючі норми про пенсійний вік та мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду у середу.

"Треба повертати повагу до працюючої людини. Якось так повелося, що ця повага від держави до працюючої людини почала втрачатися, і ми зараз її повертаємо через мінімальну заробітну плату, через зміну оплати праці в освіті, охороні здоров'я… Те саме закладаємо у систему пенсійного забезпечення. Там справедливий підхід до людини праці. Мова йде про трудову пенсію", - наголосив Прем'єр-міністр.

Він зазначив, що у рамках реформи з 1 січня 2018 року вимога до страхового стажу зростає – він становитиме 25 років. Разом з тим, цього і наступного року зберігається право виходу на пенсію за наявності 15 років стажу.

Глава Уряду зауважив, що багато політиків намагаються не допустити впровадження пенсійної реформи, поширюючи неправдиву інформацію про неї, чи вимагаючи збереження несправедливих норм, зокрема призначення пенсій громадянам з нульовим пенсійним стажем. Разом з тим, Володимир Гройсман підкреслив і інше: 25% громадян не сплачують внески до Пенсійного фонду, але потім претендуватимуть на пенсії за рахунок тих, хто працює.

"Не можна ставити на одну вагу людину праці, яка усе життя зранку до смерканку "відпахала", і неробу, яка йде до служби зайнятості і каже: Поставте печатку, що я вам не підходжу, бо я не хочу працювати… Так має працювати система? Ні, ми ніколи на це не підемо",  - підкреслив Глава Уряду.

 

версія для друку