українська російська англійська
Остап Семерак: Парламент встановив відповідальність за пошкодження і нищення пралісів
24.05.2017 | 15:42
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що введення адміністративної відповідальності за знищення та  пошкодження пралісів кардинально змінить підхід до  збереження безцінних природних багатств - пралісів.

23 травня, під час вечірнього засідання Верховної Ради, народними депутатами було прийнято в цілому Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат».

«За» проголосувало 245 народних депутатів.

«Праліси – це  безцінне природне багатство України, яке не зазнало безпосереднього впливу діяльності людини в ході свого розвитку і мають надзвичайно важливу природоохоронну, наукову, естетичну цінність. Крім того, праліси є місцями оселення значної кількості тварин і рослин, які занесені до Червоної книги України. В Україні охороняється ЮНЕСКО лише об’єкт всесвітньої природної спадщини «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини». Прийняття цього закону дозволить взяти під охорону й інші  праліси в Карпатському регіоні», - переконаний Остап Семерак.

За його  словами, прийняття Закону  також унеможливить  проведення рубок пралісів та сприятиме введенню адміністративної відповідальності за знищення та пошкодження пралісів.

Міністр  підкреслив,  що прийнятий законопроект є свідченням  наближення українського законодавства до європейського в частині збереження природних цінностей європейського значення, зокрема  в рамках виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, Протоколу про стале управління лісами до цієї конвенції, а також Конвенції про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО.

 

версія для друку