українська російська англійська
Мінкультури: Близько тисячі книжок україномовної літератури поповнили бібліотечні фонди Луганщини
24.05.2017 | 16:58
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Міністерством культури України передано  близько тисячі книжок  україномовної літератури від різних українських видавництв до Сєверодонецька. Книжки будуть  розподілені  між різними бібліотеками регіону для поповнення фондів, це переважно твори сучасних  українських авторів та  класиків світового рівня.

Відібрана література є найбільш актуальною на сьогодні тематики і користується високим попитом користувачів, серед них  твори Сергія Жадана, Євгена Положія, Юрія Винничука та інших українських авторів, а також якісні переклади  Харукі Муракамі, Еріх-Марія  Ремарка тощо.

Даний проект реалізовується Мінкультури у тісній співпраці  з Національною бібліотекою України  імені Ярослава Мудрого, Благодійним фондом «Бібліотечна країна» та за підтримки ТОВ «Нова пошта».

«Книжки - це критичне мислення та розширення горизонтів свідомості людини. Ми дуже добре  розуміємо, наскільки важливо для жителів східних регіонів мати доступ до сучасної української літератури. Якщо врахувати, що в Сєверодонецьку небагато книгарень, зрозуміло, чому  виникає така гостра проблема у поповненні бібліотечних фондів. Вони потребують поповнення актуальною, сучасною, а головне україномовною літературою, місцеві жителі мають мати доступ до творів українських сучасників, що популяризують українську культуру, історію, традиції. Це важливо сьогодні,  у час протистоянні з північним сусідом.  А найголовніше  - це залучає їх до всієї української спільноти, дає відчути себе частиною України та її культурного простору», -  зазначив Міністр культури Євген Нищук.

«Зі свого боку Міністерство культури здійснює  всі необхідні кроки для вирішення питання поповнення бібліотечних фондів. Ще у 2016 році під час відбору україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек, і в першу чергу це стосувалося бібліотечних закладів Луганщини та Донеччини, акценти було зроблено на сучасній українській літературі, кращих зразках світової літератури в українському перекладі та літературі національно-патріотичного спрямування, що популяризує ідеї зміцнення української державності», - додав Міністр.

Міністерство культури України висловлює щиру подяку  всім партнерам, які долучилися до реалізації цього соціального проекту та сподівається, що передані книги знайдуть своїх читачів.

 

версія для друку