українська російська англійська
У Мінекономрозвитку завершили роботу над Національною доповіддю "Цілі сталого розвитку: Україна"
24.05.2017 | 19:39
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

24 травня 2017 року у Мінекономрозвитку під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулося завершальне засідання міжвідомчої робочої групи високого рівня для організації процесу імплементації Цілей сталого розвитку для України за участі представників агенцій ООН в Україні.

Учасники завершального засідання обговорили результати роботи профільних органів виконавчої влади, експертного середовища, громадськості, представників агенцій ООН. Результатом цієї роботи є узгоджені національні цілі, завдання, цільові показники, що складають основу представленої для розгляду Національної доповіді “Цілі сталого розвитку: Україна”.

«Україна є лідером у регіоні у процесі локалізації та адаптації Цілей сталого розвитку. Але у підсумку важливо не лише реалізувати напрацьовані плани та цілі, важливо ефективно втілити усі завдання, які сприятимуть економічному піднесенню, розкриють потенціал України та забезпечать розвиток та зростання якості життя людей», - наголосив Степан Кубів.

Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України додав важливість зосереджених зусиль щодо втілення напрацьованих документів.

Проведена велика робота і зараз ми маємо чудову можливість скоординовано працювати над втіленням напрацьованих завдань. Ми не просто визначили орієнтири та показники, але і узгодили зусилля та напрямки, де потрібна міжвідомча ефективна взаємодія. Це дуже важливо для подальшого успішного руху до сталого розвитку і зростання, - підкреслив Михайло Тітарчук.

Прийняте рішення засідання міжвідомчої групи високого рівня є позитивним підсумком проміжного етапу виконання вищезгаданої резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо впровадження урядами країн світу концепції сталого розвитку. Сталий розвиток спрямований на економічне зростання, поліпшення якості життя для всіх громадян без збільшення використання природних ресурсів. Це вимагає розуміння і пошук шляхів впливу на поведінку окремих людей і практику урядів аж до структур міжнародного рівня.

 

Довідково

Міжвідомча робоча група високого рівня утворювалася для координації процесу з вироблення загального бачення Цілей сталого розвитку для України, визначення відповідних завдань та показників для України з кожної цілі, забезпечення координації діяльності 17 експертних цільових підгруп з адаптації ЦСР, підготовки проекту Національної доповіді “ Цілі сталого розвитку: Україна”.

У засіданні взяли участь представники агенцій системи ООН в Україні: Яцек Тишко, Директор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДУ, Фарух Тоіров, Програмний координатор, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, Маркус Бранд, Голова стратегічного відділу, ПРООН,  Ігор Шантьофорт, Старший Координатор Кластеру з питань житла та забезпечення непродовольчою гуманітарною допомогою. Це ще раз засвідчує про тісну співпрацю Уряду України з Представництвом ООН в Україні з питань впровадження прийнятого ООН Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року.

 

версія для друку