українська російська англійська
Андрій Рева: Залежність часу виходу на пенсію від розміру страхового стажу відновить справедливість у системі пенсійного забезпечення
24.05.2017 | 20:01
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Залежність часу виходу на пенсію від розміру страхового стажу є одним із ключових  положень  проекту пенсійної реформи.

Сьогодні пенсія у 60 років призначається за наявності страхового стажу 15 років. Нагадаємо,  вік виходу на пенсію наразі для чоловіків становить 60 років, такий самий пенсійний вік для жінок (60 років) установиться в 2021 році. 

За умовами пенсійної реформи, з 60 років пенсії призначатимуться за наявності 25 років страхового стажу. Ця норма має запрацювати з 1 січня 2018 року. Далі, протягом десяти років, щорічно додаватиметься по одному року, тоді максимальний страховий стаж становитиме 35 років.

„Для того, щоб людина могла брати участь у системі пенсійного страхування, достатньо мінімального стажу – 15 років, - пояснив в телеефірі Міністр соціальної політики України Андрій Рева. – Сьогодні ж повний стаж складає для жінок – 30 років, для чоловіків – 35. Але той, хто платить внески до Пенсійного фонду 15 років, і той, хто платить протягом 35 років не можуть бути в однакових умовах. Це не справедливо. Тому той, хто матиме повний страховий стаж, виходитиме на пенсію в 60 років; не повний (від 15 до 25) - отримуватиме пенсію з 63 років і мінімальний – це 15 років стажу –  матиме право на пенсію у 65 років”.

Для тих, хто офіційно не матиме мінімального стажу, передбачено соціальну допомогу від держави у віці 65 років.

 

версія для друку