українська російська англійська
МІП на міжнародній конференції презентувало Стратегію інформаційної реінтеграції Донбасу
25.05.2017 | 10:52
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

23 травня в Клубі Кабінету Міністрів України відбулася Міжнародна конференція «Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни», організована Міністерством інформаційної політики України у співпраці з аналітичним центром «Фабрика думки «Донбас».

У ході конференції Дмитро Ткаченко, радник Міністра інформаційної політики України та виконавчий директор ГО «Аналітичний центр «Фабрика думки Донбас», презентував Стратегію інформаційної реінтеграції Донбасу: «Мета стратегії - створити на рівні свідомості громадян України передумови для реінтеграції Донбасу. Для розробки документа проведено було багато роботи, досліджень». За словами Дмитра Ткаченка, якщо раніше Донбас був відносно гомогенним, сьогодні відбулось значне розділення свідомості, сприйняття й очікування майбутнього. «Ставлення до подій 2014 року та сьогодення – і є одним з наріжних каменів Стратегії», - підкреслив радник.

Говорячи про інформаційну ситуацію на підконтрольних Україні та окупованих територіях Донбасу, виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк зазначила, що, за результатами опитування, на сході 86% громадян вважають себе українцями.

Олександр Смірнов, голова асоціації креативних директорів України, виступив із доповіддю «Роль креативного бізнесу в інформаційній безпеці країни», в якій продемонстрував комунікаційні кампанії, розроблені зокрема у співпраці з МІП, що допомагають інформаційно реінтегрувати території сходу та Криму.

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський презентував Звіт результатів роботи Комісії з питань відновлення мовлення при МІП, наголосивши на динаміці показників у забезпеченні доступу до українського телерадіомовлення жителів сходу (2014-2017 рр.). «Донецька область - лідер за кількістю радіочастот, а відповідно Луганська область займає 6 місце серед областей України. Щодо цифрового й аналогового телевізійного мовлення, то Донбас також серед лідерів по задіяності частотного ресурсу», - прокоментував він.

Олександр Бригинець, радник Міністра в зоні АТО, у свою чергу, розповів: «Українські ЗМІ присутні на сході. Радіо на середніх хвилях покриває всі території. Є проблеми в Станиці Луганській - немає сигналу українських медіа через особливості рельєфу, та вирішення проблеми можливе через кабелізацію. Тому нам потрібно запустити потужне кабельне телебачення в кожному населеному пункті». При цьому радник зазначив, що інтереси жителів на сході українські ЗМІ не задовольняють через відсутність висвітлення місцевих проблем.

У рамках міжнародної конференції відбулися також обговорення гуманітарного аспекту - дотримання прав людей, що постраждали внаслідок військового конфлікту на Донбасі, та візії майбутнього Донбасу. У рамках Конференції МІП також презентувало виставку фоторобіт молодшого сержанта 46-го окремого батальйону спецпризначення Юрія Величка «Життя на нулі».

Представники державної влади, громадянського суспільства, провідні зарубіжні та вітчизняні експерти з питань Донбасу взяли участь у заході, метою якого стала координація зусиль міжнародної спільноти, державної влади України, інститутів громадянського суспільства щодо подальших кроків із збереження політичних, правових, соціальних й інших зв’язків України з Донбасом.

Нагадаємо, у квітні 2016 року на основі аналізу аналітичних документів, розроблених Інститутом стратегічних досліджень, Донецькою військово-цивільною адміністрацією, досліджень КМІС,«ГФК Юкрейн» та інших дослідницьких компаній, Міністерство інформаційної політики України почало розробку Стратегії інформаційної реінтеграції Донбасу, яка у травні була представлена Експертній раді при МІП. 10 листопада 2016 року на посаду радника Міністра було призначено Дмитра Ткаченка, головним завданням якого стала подальша розробка Стратегії інформаційної реінтеграції Донбасу на основі аналітичних даних і комунікаційної складової вже розробленої аналітичним центром «Фабрика думки «Донбас» Стратегії деокупації та реінтеграції Донбасу. 28 грудня 2016 року члени Уряду одноголосно підтримали Дорожню карту розробки Стратегії інформаційної реінтеграції Донбасу, розроблену МІП.

 

версія для друку