українська російська англійська
Володимир Гройсман під час зустрічі з Прем'єр-міністром Баварії: Маємо і далі бути єдиними, відстоювати європейські цінності і прагнути миру
25.05.2017 | 11:50
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Цивілізований світ має об'єднатися навколо захисту європейських цінностей і поваги до міжнародного права. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Прем’єр-міністром Баварії Горстом Зеєгофером у четвер.

"Питання російської агресії – це серйозний виклик не лише для України, а усіх цивілізованих країн. Маю величезну надію, що ми і далі будемо разом відстоювати європейські цінності і повертати повагу до міжнародного права, яка відсутня у країни-агресора, - наголосив Володимир Гройсман. - Нам треба бути єдиними у досягненні цілі, а наша ціль - це  мир".

Він зазначив, що крім військової, Російська Федерація розв'язала проти України також економічну, енергетичну та інформаційну агресію. У цьому контексті він підкреслив, що санкції, "введені як покарання за неповагу до міжнародного права, анексію, вторгнення у суверенну державу", можуть бути зняті лише як винагорода за виконання Мінських домовленостей та відмову Росії від здійснення агресії.

"Я розумію, що є сьогодні економічна ціна, яку платять демократичні країни за цінності, але якщо ми обміняємо нашу свободу і цінності на тимчасові вигоди, зло пошириться по усьому світу. Якщо ми відступимо, цивілізований світ стане просто загрозливим. Наше завдання - стати сильними і змусити агресора повернутися (у свої кордони)", - зауважив він.

Він наголосив, що Україна докладає усіх зусиль для виконання Мінських домовленостей, натомість російська сторона їх не виконує. Володимир Гройсман поінформував баварську сторону про ситуацію на Донбасі та наголосив, що обстріли підтримуваними Росією бойовиками не припиняються.

"Сьогодні відбувається боротьба за цінності. Наші війська сьогодні боронять не тільки кордони України, а й кордони Європи, - зазначив він. – Український Крим був прекрасним курортом - сьогодні (окупований) Крим від курорту перетворився на надпотужну військову базу, яка створює загрозу не тільки Україні, а усьому світу".

Глава українського Уряду подякував Федеральному канцлеру ФРН Ангелі Меркель за її "історичну роль" у питанні врегулювання ситуації навколо російської агресії відносно України. "Це дуже важливо для нас, ми відчуваємо підтримку", - зазначив він.

Окремо Глава Уряду привітав рішення Європейського Союзу щодо скасування візового режиму для України та зазначив, що Україна очікує завершення ратифікації Угоди про асоціацію із ЄС.

"Ми вважаємо, що це візове розмежування було дуже деструктивним щодо нашої інтеграції. Зараз (відбувається) відновлення справедливості. Українці - європейська нація, яка може спокійно подорожувати Європейським Союзом", - сказав він.

 

версія для друку