українська російська англійська
Лілія Гриневич: До розробки стандартів вищої освіти мають бути залучені представники від усіх регіонів
25.05.2017 | 12:29
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

У кожній робочій групі при МОН, що працює над стратегічними питаннями у сфері вищої освіти, має бути представник від ректорів ВНЗ кожної області. Про це зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час робочої наради з представниками ВНЗ Полтавщини I-IV рівнів акредитації. 

«Вищі навчальні заклади мають займати проактивну позицію при вироблені рішень. Інакше ви будете лише споживачами прийнятих кимось іншим рішень. МОН не потрібно щось вам нав'язувати – ми хочемо створити систему, за якої ви будете співавторами рішень», – пояснила Лілія Гриневич.

Насамперед йшлося про участь ВНЗ у формуванні нової системи фінансування вищої освіти та розробки нових стандартів.

Учасники наради підняли й питання скерування коштів на капітальні видатки вишів.

Міністр пояснила, що наразі МОН жодним чином не впливає на виділення грошей на ці видатки.

«Я знаю, що жоден ВНЗ Полтавщини цього року не отримав кошти на капітальні видатки. Це означає, що ви як ректори погано працюєте з народними депутатами – зараз вони найбільше впливають на формування цих видатків і мають відповідний ресурс, ми лише отримуємо данні про вже розподілені кошти. Донесіть їм інформацію про необхідність допомоги саме вашому закладу», – розповіла Міністр.

Вона також додала, що є ще один механізм – використання для цих цілей коштів фонду регіонального розвитку.

«Зараз фонд виділяє кошти на ремонт державних об'єктів, ви маєте забезпечити фінансування на рівні близько 10% та оформити всі документи», – доповнила Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що 25 травня 2017 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перебуває з робочою поїздкою в Полтаві. Вона також планує проведення прес-конференції, відвідає Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка та проведе зустріч з освітянами Полтавщини.

 

 

версія для друку