українська російська англійська
Мінсоцполітики: Тривають заходи з завершення реорганізації фондів соціального страхування
25.05.2017 | 12:29
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

24 травня відбулося позачергове засідання правління Фонду соціального страхування України.

У ході засідання правління були розглянуті питання, пов’язані з завершенням процедури реорганізації фондів соціального страхування та визначенням чіткої дати, з якої Фонд соціального страхування України почне виконувати функції та завдання, уточненням структури робочих органів Фонду соціального страхування, запровадженням механізму «гроші ходять за людиною» у санаторно-курортному лікуванні потерпілих на виробництві, вирішенням кадрових питань.

Зокрема, одним із основних рішень, яке схвалило правління Фонду, є Порядок відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання за новим принципом - «гроші ходять за людиною».

Зазначений Порядок, прийнятий за ініціативою Міністерства соціальної політики, є черговим кроком, спрямованим на посилення соціального захисту застрахованих громадян та якісне отримання ними соціальних послуг за рахунок коштів Фонду.

Порядок передбачає можливість вільного вибору санаторно-курортного закладу потерпілим на виробництві для отримання відповідних послуг.

Після самостійного вибору потерпілим санаторно-курортного закладу для отримання відповідного лікування робочим органом Фонду готується та укладається тристоронній договір, на підставі якого потерпілий отримує належне йому санаторно-курортне лікування, а санаторно-курортний заклад отримує від Фонду відшкодування витрат за надані послуги в межах визначених граничних витрат.

У ході засідання правління було прийнято рішення про зміни у структурі робочих органів Фонду. Так кількість робочих органів Фонду збільшено на 19 одиниць - до 372.

Крім цього, правлінням Фонду доручено головам комісій з реорганізації Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та їх робочих органів забезпечити складання, затвердження передавальних актів, а також завершення процедури їх припинення до 1 серпня 2017 року.

При цьому правлінням Фонду визначена дата початку виконання Фондом всього обсягу функцій та завдань, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», - 1 серпня 2017 року.

Також на засіданні правління Фонду призначено заступників директора виконавчої дирекції Фонду – Тетяну Блажинську, Володимира Забелу, Світлану Лапчик, Сергія Нестерова, Валерія Сітайла, Петра Сливкіна, Тетяну Чудочкіну.

 

версія для друку