українська російська англійська
Найбільше учнів з особливими потребами навчаються у інклюзивних класах Києва, Київської та Полтавської області, - Лілія Гриневич
25.05.2017 | 14:12
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Полтавська область займає почесне третє місце в Україні за кількістю дітей з особливими потребами, залучених до інклюзивної освіти. Про це заявила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції для журналістів Полтавщини.

"Наразі до системи інклюзивної освіти Полтавщини, згідно з даними на початок року,  залучено 268 дітей з особливими потребами. При цьому абсолютними лідерами в зазначеному питанні залишаються місто Київ та Київська область - 444 та 443 залучені дитини відповідно",- розповіла Міністр. 

У 2017 році Урядом було вперше виділено цільову освітню субвенцію на інклюзивну освіту – 209 млн грн.

Ці гроші мають використовуватись за цільовим призначенням - на закупівлю додаткових послуг, які потребують діти з особливими потребами. "Це можуть бути як корекційні послуги, так і певне матеріальне забезпечення для дітей. Ця субвенція має заохочувати місцеві органи розширювати можливості інклюзивної освіти",- пояснила Лілія Гриневич. 

Раніше Міністр зазначала, що інтернати для дітей з особливими потребами не будуть закривати, поки місцеві органи не зможуть забезпечити якісну інклюзивну освіту. 

Нагадуємо, що 25 травня 2017 року Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перебуває з робочою поїздкою в Полтаві. Вона також відвідає Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка та проведе зустріч з освітянами Полтавщини.

 

версія для друку