українська російська англійська
До Києва приїде Віце-прем'єр Державної Ради Китаю Ма Кай для участі у засіданні українсько-китайської міжурядової комісії
25.05.2017 | 14:34
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Про візит в Україну Віце-прем’єра Державної Ради Китаю Ма Кая з метою участі у засіданні українсько-китайської міжурядової комісії йшлося на зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з Надзвичайним та Повноважним Посолом КНР в Україні Ду Веєм.

Учасники зустрічі обговорили плани проведення засідань семи підкомісій у рамках Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, а також проведення у 2017 році третього засідання Комісії та українсько-китайського бізнес-форуму.

«Першою проведемо підкомісію з питань освіти, тому очікуємо візиту Міністра освіти Китаю до Києва. Комісія відбудеться уже за місяць, у третій декаді червня», - зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів нагадав, що відповідні домовленості щодо проведення Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки раніше були досягнуті на його зустрічі з Ма Каєм у Пекіні, де українська делегація перебувала 13-15 травня цього року.

Степан Кубів також наголосив на важливості швидкого виконання усіх домовленостей, які досягнуті у рамках візиту української делегації до Китаю. Серед позитивних прикладів якісної українсько-китайської взаємодії є рішення про відкриття ринку Китаю для експорту української яловичини.

«Ми відкрили ринок Китаю для української яловичини. Раніше відповідна комісія встановила, що українська система контролю якості яловичини відповідає китайським вимогам», - зазначив Ду Вей, Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні.

Довідково

Міжурядова комісія зі співробітництва між Урядами України та Китаю вперше відбулася у квітні 2011 року у Києві. З вересня 2013 року не збиралася. До складу Комісії входить 7 галузевих підкомісій. Голова китайської частини Комісії – Віце-прем’єр Державної Ради КНР Ма Кай, української – Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

 

версія для друку