українська російська англійська
Аналіз реформування друкованих ЗМІ розвіяв міф про те, що після роздержавлення газети закриються, - Олег Наливайко
25.05.2017 | 15:25
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко взяв участь у парламентських слуханнях «Реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації, досвід, перешкоди, рішення», які проводив 24 травня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

Олег Наливайко зазначив, що за даними Держкомтелерадіо, який проводить моніторинг процесу роздержавлення, станом на 23 травня повністю реформувалися 49 комунальних  і державних видань з 244, колективи яких виявили бажання взяти участь у першому етапі реформування. 127 юридичних осіб перебувають у стані припинення, 33 очікують перереєстрації і лише 36 не підготували документів для реформування взагалі.

Загалом в Україні налічується 687 комунальних і державних видань. Усі вони підлягали реформуванню у два етапи.

«На жаль, у бюджеті 2017 року не передбачено одноразової допомоги для газет, які пішли на перший етап, бо ще не було реформованих газет, - зазначив Олег Наливайко, - Зараз ми знову звернулися до Уряду з проханням виділити ці кошти, бо вже є реформовані газети».

Загалом одноразова допомога для кожного видання передбачає 50 тисяч гривень.

«Аналіз процесу реформування вже розвіяв  міф про те, що після роздержавлення  газети або закриються, або стануть антидержавними», - зазначив Олег Наливайко.

 

версія для друку