українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Україна - щит західної цивілізації
25.05.2017 | 18:46
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Україна сьогодні є щитом Європи, форпостом західної цивілізації. Про це сказала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час урочистостей із нагоди Дня Європи на Державному підприємстві «Львівський бронетанковий завод».

«Для нас Європа – це не географічна приналежність, не просто вільний простір і добробут чи навіть набір стандартів. Це наш свідомий вибір, за який ми дуже гірко заплатили і продовжуємо платити – ціною життів Героїв Небесної Сотні і наших захисників на Сході України», – наголосила Віце-прем`єр-міністр.

Вона висловила вдячність урядам і народам Європи за їхню політичну, технічну, фінансову і моральну підтримку в цей складний і вирішальний для нашої держави час.  Водночас, Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що для успіху в нових геополітичних реаліях Україна потребує єдності всередині країни, спільної відповідальності, підтримки суспільства та підзвітності йому влади всіх рівнів, а також надійності в очах наших європейських партнерів.

Віце-прем`єр зазначила, що набрання чинності безвізового режиму є надзвичайно важливим, але далеко не заключним кроком України на шляху європейської інтеграції. «11 червня зможемо вільно подорожувати Європою, а попереду в нас – вільний рух товарів, послуг, капіталів – виконання амбітних цілей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», – сказала вона.

«Ніхто не може забрати в людей бажання жити у вільному демократичному суспільстві. Це було рушійною силою Революції Гідності, це було рушійною силою будівництва Європейського Союзу», – сказав Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х`юґ Мінґареллі, запевнивши в тому, що на шляху реформ Україна ніколи не буде на самоті – ЄС завжди йтиме пліч-о-пліч. Він також привітав українців з отриманням безвізового режиму: «Це давно заслужене досягнення, яке багато свідчить про швидкість реформ в Україні».

Захід «Україна – європейський щит» на ДП «Львівський бронетанковий завод» відбувся під гаслом «Мистецтво як зброя заради миру». Гімн України та Європейського Союзу виконали Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (диригент Оксана Линів) та Галицький академічний камерний хор.

Перед мистецькою частиною присутнім презентували можливості новітньої військової та пожежної техніки, виготовленої та модернізованої на підприємстві. Зокрема, на демонстраційному майданчику було представлено зразки техніки, що здатна швидко загасити масштабні пожежі та евакуювати виведені з ладу бойові машини, в тому числі підбиті танки. 

Участь у заході також взяли родини учасників АТО та Героїв Небесної Сотні, Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, заступник Львівської обласної ради Андрій Білоус, міський голова Львова, народні депутати України, представники дипломатичного корпусу.

 

версія для друку