українська російська англійська
МТОТ презентував законопроект про визнання політв'язнями осіб, які були позбавлені свободи з політичних мотивів на непідконтрольних та анексованих Росією територіях
25.05.2017 | 19:44
МІНІСТЕРСТВО З ПИТАНЬ ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ТА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ УКРАЇНИ

25 травня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш презентував проект Закону України «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та надання їм державної соціальної допомоги».

Презентація законопроекту, яким вперше буде визначено статус політичних в’язнів в Україні, відбулася в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, за участі народного депутата, уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва та представників громадських організацій.

«Подібний закон з боку України – це не лише шана громадянам, які виборюють її територіальну цілісність, але і підтримка їх та їхніх родин. Ми повинні на рівні держави надати допомогу громадянам, які обрали шлях спротиву російському терору. Це має бути не лише моральна, а й матеріальна допомога», – наголосив Міністр Вадим  Черниш.

Перший заступник Міністра Юсуф Куркчі під час виступу зазначив, що зацікавлені неурядові організації можуть долучатися до подальшої роботи над документом для передачі його на розгляд Верховної Ради України.

У свою чергу Мустафа Джемілєв висловив сподівання, що даний законопроект буде готовий протягом найближчих місяців і уже у вересні буде зареєстрований у Парламенті.

«Законопроект має велике моральне значення. Держава повинна підтримувати тих, хто за неї бореться. У нас зараз 40 політв’язнів, 22 з них – це кримські татари. Проект передбачає соціальні пільги та грошові виплати для них. Це дуже важливо, бо коли людину позбавляють свободи, то в неї залишається родина. Часто ув’язненим може бути єдиний годувальник родини, яку необхідно підтримати», – сказав  Мустафа Джемілєв.

Проект Закону України дозволить визначити поняття «політичного в’язня» та встановить механізм надання соціальної допомоги для таких осіб та їхніх родин. Під це визначення підпадатимуть громадяни, які були позбавлені особистої свободи саме з політичних мотивів.

«Люди, які обстоюють територіальну цілісність нашої держави в Криму, знаходяться в особливій небезпеці, адже там Російська Федерація напряму, не намагаючись ховатися, встановила режим терору. І даний закон лише частина тієї допомоги, яку ми можемо їм надати», — переконаний Вадим Черниш.

Законопроект передбачає щомісячні грошові виплати політичним в’язням, або їхнім родинам, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, компенсацію витрат на правову допомогу, медичне обстеження та санаторне лікування, а також право вступу дітей до вищих навчальних закладів України поза конкурсом.

З проектом Закону можна ознайомитись тут /завантаження/

 

версія для друку