українська російська англійська
Регіональний офіс ООН з питань зниження ризику лих допомагатиме Україні впроваджувати Сендайську рамкову програму
26.05.2017 | 09:34
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Заступник Голови ДСНС України Руслан Білошицький впродовж тижня перебуває з робочою поїздкою у м. Канкун (Мексиканські Сполучені Штати). Він бере участь  у  5-й сесії Глобальної платформи зі зменшення ризику лих.

25 травня Руслан Білошицький зустрівся із Люком Россі, програмним офіцером регіонального офісу ООН з питань зниження ризику лих (UNISDR). Він займається управлінням проектів, спрямованих на поліпшення національного і місцевого потенціалу в області зниження ризику лих в Південно-Східній Європі та ОБСЄ. Крім того, Люк Россі надає підтримку країнам та територіям в межах Європейського регіону в імплементації на національному та місцевому рівні Сендайської рамкової програми по зниженню ризику лих, учасником якої є Україна. В ході зустрічі учасники обговорили стан реалізації програми на території нашої держави та подальші напрямки роботи на цьому шляху. Люка Россі нині розробляє проект щодо впровадження Сендайської рамкової програми, в який увійдуть декілька країн та організацій. В тому числі він планує включити у проект і Україну.

Також цього дня відбулося чергове пленарне засідання учасників, під час якого вирішувалися питання національної та локальної стратегій зі зниження ризику лих. Зокрема, роль місцевих органів влади, застосування науки та технологій, а також стійкості громад у процесі реагування на стихійні лиха та зниження їх ризику.

Крім того, в рамках ще одного пленарного засідання обговорювалися питання зменшення вразливості країн в спеціальних ситуаціях, у тому числі управління зниженням ризику лих, захист екосистем, формування стійкої та потужної агропромисловості та інклюзивне і орієнтоване на людину зниження ризику лих.

Також заступник Голови ДСНС взяв участь у церемонії нагородження премією ООН Сасакава в галузі зменшення ризику лих. Премією Сасакава раз на два роки відзначають осіб чи організації, які зробили свій внесок у зниження смертності внаслідок лих і порятунок життів. Нагорода вручається відповідно до тематики заснування у 2016 році Міжнародного дня зі зменшення ризику лих.

 

 

версія для друку