українська російська англійська
Прийняття рішення про ліквідацію СЕС - формальне і не впливає на виконання Держпродспоживслужбою своїх функцій, - Володимир Лапа
26.05.2017 | 10:00
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Рішення Уряду про ліквідацію Державної санітарно-епідеміологічну служби є формальним і не впливає на виконання Держпродспоживслужбою функцій контролю (нагляду) за дотриманням санітарного законодавства. На цьому наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час семінару «Актуальні питання здійснення державного нагляду у сфері санітарного законодавства», який відбувся 25 травня у м. Київ.

«Постанова Кабінету Міністрів «Деякі питання Державної санітарно-епідеміологічної служби» від 29.03.2017 № 348 усуває дублювання та чіткіше визначає повноваження центральних органів виконавчої влади, між якими розподілені функції колишньої СЕС – це МОЗ, Держпраці та Держпродспожислужба. Крім того, постанова прийнята з метою забезпечення виконання рішення суду щодо припинення реорганізації Держсанепідслужби. По-суті, одна юридична форма, яка передбачала реорганізацію служби, була змінена на іншу юридичну форму - ліквідацію. При цьому, суть не змінилася», - пояснив Голова Держпродспоживслужби.

Він додав, що Держпродспоживслужба є єдиним контролюючим органом, створеним за європейським зразком, на який покладені функції у різних сферах діяльності, які виконували інші центральні органи виконавчої влади, що припиняються, зокрема функція контролю (нагляду) за дотриманням санітарного законодавства. Зазначені повноваження виконують лікарі-гігієністи, епідеміологи, які працевлаштовані за переведенням з Держсанепідслужби.

Володимир Лапа також наголосив, що наразі у Державній санітарно-епідеміологічній службі нема жодного співробітника – вони працевлаштовані або до Держпродспоживслужби, або в лабораторії, які були передані в управління МОЗ.

«Усі, хто хотів перейти на роботу в Держпродспоживслужбу, отримав таку можливість і був працевлаштований за переведенням. Процес переведення працівників із територіальних органів Держсанепідслужби до територіальних органів Держпродспоживслужби розпочався у квітні 2016 року, а до центрального апарату – ще з лютого 2016 року. Останнього працівника Держсанепідслужби звільнено у вересні 2016 року», – наголосив Володимир Лапа.

Він зазначив, що зараз основне завдання Служби полягає у реалізації тих функцій, які покладені на Держпродспоживслужбу, і даний семінар покликаний синхронізувати зусилля центрального апарату та територіальних органів Держпродспоживслужби.

 

версія для друку