українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Або ми вмикаємо зелене світло євроінтеграційним реформам, або майбутньому країни вмикають червоне
26.05.2017 | 12:47
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Позитивний досвід отримання «безвізу» свідчить, що з кожною реформою та імплементацією норм ЄС у національне законодавство наша держава наближається до досягнення цілей Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, адже результати її імплементації є значно вагомішими, ніж запровадження безвізового режиму. Саме цей стрижень і має стати основою для наступного величезного євроінтеграційного проекту – виконання Угоди про асоціацію. Про це під час «Години запитань до Уряду» у Верховні Раді сказала Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. «І вибір у нас не такий вже великий: або ми вмикаємо зелене світло євроінтеграційним реформам, або майбутньому країни вмикають червоне», – наголосила вона.

«Європейська інтеграція є часто вживаним та багатозначним поняттям. Для українського Уряду це, передусім, план з реформування країни, покроковий план заходів щодо досягнення високих стандартів життя та економічного зростання», – сказала Віце-прем`єр-міністр. За її словами, на сьогоднішній день досягнуто позитивних змін у таких сферах як децентралізація, правоохоронна, антикорупційна діяльність; забезпечення прав і свобод людини. Подальшим пріоритетом залишається імплементація ухваленого в 2016 році законодавства щодо реформування судової системи.

Помітні результати почала приносити тимчасова дія Глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Зокрема, відбулися зміни в питаннях митно-тарифного регулювання, включаючи механізми поетапного зниження митних ставок обома сторонами та адміністрування походження товарів, а також тарифних квот. За результатами 2016 року ЄС став найбільшим торговельним партнером України. Його частка склала 37,1% загального експорту товарів України, а також 43,7% — імпорту.

На ринок ЄС поступово почали виходити або, принаймні, виявляти зацікавленість, нові українські компанії, які раніше в ЄС не експортували, в тому числі малі та середні підприємства. Україна досягла успіхів у отриманні дозволів експортувати до ЄС більшість товарів тваринного походження. У 2016 році для вітчизняних виробників відкрився європейський ринок молочної продукції.

Одним із подальших пріоритетів діяльності Уряду є продовження реформ для збільшення доступу українських товарів до ринку ЄС, зокрема, за рахунок додаткових автономних преференцій і підтримки виходу малих та середніх підприємств на ринок ЄС.

24 травня в Лісабоні схвалено Угоду про синхронізацію Об’єднаної енергетичної системи України з ENTSO-E. Офіційне двостороннє підписання відбудеться у червні. Реалізація цієї Угоди стане відправною точкою інтеграції енергетичної системи України до європейського об’єднання системних операторів передачі електроенергії. Це надасть можливості для збільшення експортних можливостей України в напрямку ЄС, посилить стійкість енергетичної системи України, а також надасть можливість отримання аварійної допомоги для вітчизняної енергосистеми від енергосистем країн ENТSO-E.

Крім цього, основними пріоритетами на 2017 рік залишається узгодження з ЄС дорожніх карт повного відкриття ринків ЄС у сферах ІТ, телекомунікаційних, фінансових послуг, послуг міжнародних морських перевезень, які стануть частиною Угоди про асоціацію. Уряд очікує на укладення Угоди АСАА (про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів), що стане відкриттям ринку ЄС і для видів товарів, що будуть охоплюватися цією Угодою (на першому етапі йдеться про електромагнітну сумісність, низьковольтне обладнання та безпеку машин).

Не менш важливим для дії зони вільної торгівлі та українських споживачів, підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе, є імплементації ухваленого законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів.

Віце-прем`єр закликала Парламент до тіснішої та ефективнішої співпраці з Урядом в частині ухвалення пріоритетних євроінтеграційних законів. Згідно з рекомендаціями європейських і національних експертів, серед першочергових завдань поряд із посиленням інституційної спроможності та розробки відповідних методологічних основ адаптації законодавства є потреба внесення змін до регламенту Верховної Ради. Відтак Іванна Климпуш-Цинцадзе привітала спільну роботу представників Парламенту та Уряду щодо опрацювання законопроекту про засади державної політики у сфері європейської інтеграції, який покликаний усунути концептуальні та процесуальні перешкоди на шляху адаптаційного процесу.

 

версія для друку