українська російська англійська
Ольга Крентовська: Спільною метою Уряду та громад є забезпечення у сфері соціального захисту системи оперативного і безперешкодного реагування на проблеми людей
26.05.2017 | 14:22
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

25 травня 2017 року в Одесі для голів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Вінницької, Луганської, Миколаївської та Одеської областей проведено семінар-нараду на тему „Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи”, який організовано Мінсоцполітики за технічної підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Учасників семінару привітали перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська, Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, заступник голови Одеської ОДА Сергій Колебошин.

Участь у зазначеному заході, окрім голів ОТГ зазначених регіонів, взяли також координатори регіональних офісів реформ з децентралізації та розвитку, керівники структурних підрозділів соціального захисту населення та служб у справах дітей обласних державних адміністрацій, обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з Вінницької, Луганської, Миколаївської та Одеської областей. Мета проведення таких семінарів – забезпечення ефективної діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей. Перед учасниками семінару виступили фахівці Мінсоцполітики, Мінмолодьспорту, Мінфіну, Мінрегіону, Держпраці.

За словами Ольги Крентовської, спільною метою Уряду та громад є забезпечення у сфері соціального захисту системи оперативного і безперешкодного реагування на проблеми людей та створення простору, в якому людина відчує себе соціально захищеною.

Під час семінару були обговорені питання щодо організації роботи у сфері соціального захисту, зокрема, адміністрування надання державної соціальної допомоги, в тому числі призначення житлових субсидій. Також акцентувалася увага на особливостях організації в об’єднаній громаді надання соціальних послуг, соціальній роботі з сім’ями, дітьми та молоддю, забезпеченні захисту прав дітей, соціальній підтримці осіб з інвалідністю. Крім того, учасникам семінару було презентовано модель організації „Прозорого офісу” на рівні ОТГ.

Відбулася жвава дискусія з приводу кращих практик організації надання соціальних послуг на рівні ОТГ, зокрема на прикладах м. Одеси та Кіптівської ОТГ.

 

версія для друку