українська російська англійська
100 років надійної експлуатації задля регулювання потужності ОЕС України: закладено будівельну капсулу 4-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС
26.05.2017 | 14:43
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик сьогодні, 26 травня, дав старт будівництву та заклав капсулу 4-го гідроагрегату Дністровської ГАЕС. Під час брифінгу Міністр наголосив на важливості будівництва станції, яка виконує важливу функцію регулювання потужності ОЕС України. Крім того, введення в дію гідроагрегатів дозволить значно зменшити використання вугілля, а значить – підвищити енергетичну безпеку країни.

Також йшлося про те, що окупність будівництва другої черги 4 роки, а строк експлуатації гідроагрегату – 100 років. Крім того, більшість обладнання, значна частина якого є унікальним і не має світових аналогів, виготовлена вітчизняними машинобудівниками, зокрема, заводами «Турбоатом» та «Електроважмаш».

Генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота поінформував про фінансування будівництва. Як було зазначено, будівництво здійснюється за власні кошти ПАТ «Укргідроенего».

Станція дозволить врегульовувати графік навантажень в енергосистемі України відповідно до світових стандартів, співвідношення базової та пікової потужностей, а також має стати своєрідним аварійним резервом електроенергії.

Довідково

За даними ПАТ „Укргідроенерго“, ГАЕС здатна замінити 200 МВт від ТЕС, що дозволить економити щороку 125 млн м³ газу (близько 48,128 млн дол.) та 1,1 млн тонн вугілля (99,3 млн дол.). Один гідроагрегат забезпечує економію 69 млн м³ газу (26 млн дол.) та 367 тис. тонн вугілля (33 млн дол.) на рік.

 

версія для друку