українська російська англійська
Олександр Саєнко: Уряд і громадськість мають об'єднатися заради успіху реформи держуправління
26.05.2017 | 17:11
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТРА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

Сьогодні відбулась презентація підходу Уряду до функціонального обстеження, що буде проводитися в рамках масштабної реформи міністерств. В обговоренні брали участь представники робочих груп та широке коло українських і міжнародних експертів.

Функціональне обстеження - перший етап комплексного реформування 10 пілотних міністерств, який дозволить упорядкувати та оптимізувати функції, усунути дублювання, сформувати пропозиції  з удосконалення нормативно-правових  актів з регулювання діяльності міністерств. Наступним кроком буде удосконалення структури міністерств. Це дозволить нарешті реально впровадити реформу державного управління.

Функціональне обстеження  буде здійснюватися за єдиною методикою, розробленою з урахуванням кращого міжнародного досвіду.  Кінцева мета - поліпшення якості державного управління, створення всіх необхідних умов для підвищення ефективності діяльності міністерств як центрів формування політики.

“Для нас надзвичайно вважливо забезпечити високий рівень довіри до всього процесу реформи, тому робочі групи з проведення обстеження формувалися відкрито та за участі зовнішніх експертів. Мета сьогоднішнього заходу - залучити широке коло як представників органів влади, так і міжнародних та українських експертів до обговорення методики. Крім того, Урядом створено методологічну групу за участі провідних українських фахівців та представників Європейської Комісії, яка надаватиме допомогу у проведенні обстеження”, - наголосив Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

Міністерства будуть повністю перебудовані з метою зосередження на розробці і впровадженні політики. Адміністративні послуги, інспекція та нагляд, управління держпідприємствами поступово мають зникнути. Буде скорочено тільки функціонал міністерств, скорочень державних службовців не буде. Навпаки, кваліфіковані співробітники отримають нові можливості та високу мотивацію, усі матимуть змогу податися на конкурси на нові посади в новостворені підрозділи”, зазначила Тетяна Ковтун, заступниця держсекретаря Кабінету Міністрів України.

“Уряд і громадськість мають об’єднатись та працювати разом, це дуже важлива умова для успіху реформи. Тільки так ми прийдемо до успішного результату - ефективних міністерств, що є потужними аналітичними центрами з формування державної політики”, - додав Олександр Саєнко.

 

Документи:
презентація
версія для друку