українська російська англійська
Держкомтелерадіо: До Музею революції 1917-1921 років передано речі полковника армії УНР Євгена Коновальця
29.05.2017 | 16:44
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак взяв участь у презентації переданих із архіву ОУН Музею Української революції  1917-1921 років особистих речей і документів полковника армії УНР, першого голови ОУН Євгена Коновальця. 

Серед експонатів, які тепер будуть виставлені у музеї - годинник, що був на руці Коновальця під час його загибелі, паспорт, а також  сімейна реліквія Коновальців - настільний Хрест з Розп'яттям, з яким він подорожував. Хрест із Розп’яттям був залишений Коновальцем у готелі Роттердаму напередодні його зустрічі із майбутнім вбивцею, агентом НКВС Судоплатовим.

Усі ці речі понад 70 років зберігали українські націоналісти: кожен голова ОУН передавав їх наступнику, тому реліквії переїздили з країни в країну. І вже з Канади потрапили в Україну після проголошення Україною незалежності. Відтепер речі зберігатимуться в музеї, що розташований у нинішньому Будинку вчителя, де 100 років тому діяла Центральна Рада.

«Євген Коновалець був одним із небагатьох національних лідерів, діяльність яких на зорі минулого століття заклала основи державності, яку сьогодні обстоюємо й утверджуємо, - зазначив Богдан Червак. - На той час він був одним із тих, з ким символізувалася Українська держава. Він належав до її керівництва, зокрема військової еліти, яка на відміну від соціал-демократичного крила, закликала і була готова до військового спротиву московським окупантам. Час повернути це несправедливо забуте ім’я Україні».

 

версія для друку