українська російська англійська
Співпраця з Місією ЄС допоможе поліції якнайшвидше стати правоохоронним органом європейського зразка, - Сергій Князєв
29.05.2017 | 19:26
НАЦІОНАЛЬНА ПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ

Про це сьогодні, 29 травня, повідомив Голова Національної поліції України Сергій Князєв під час зустрічі з керівником Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Україні Кястутісом Ланчінскасом. Сторони обговорили подальші спільні кроки у співпраці на 2017-2018 роки.

Глава КМЄС Кястутіс  Ланчінскас зазначив, що місія вже три роки працює в Україні. За цей час були реалізовані кілька проектів. Інвестиції з боку Місії ЄС у допомогу розвитку Національної поліції склали майже 2 мільйони євро.

«Сьогодні ми прокладаємо дорогу вперед, визначаємо з поліцією спільні робочі завдання на 2017 рік. Наші успіхи – це ваші успіхи. Наше завдання – допомогти Нацполіції  розвиватися», – зазначив Голова консультативної місії ЄЄ, висловивши вдячність партнерам з Національної поліції України за позитивне сприйняття змін і готовність їх втілювати.

За словами Голови Національної поліції Сергія Князєва, основним завданням поліції є підвищення рівня захищеності  та безпеки  громадян України, а також рівня їхньої довіри до правоохоронних органів. Цього планують досягнути шляхом зміцнення можливостей поліції у сфері охорони публічного порядку, взаємодії з громадою, розкриття та розслідування злочинів.

«Це має зміцнити партнерські відносини між українською поліцією та суспільством, якому ми служимо. Я впевнений, що серед правоохоронних органів саме Нацполіція повинна зайняти провідне місце в питаннях цих реформ», – зазначив Сергій Князєв, додавши, що слід відходити від старої моделі роботи правоохоронних органів у бік співпраці з населенням на принципах пріоритетності прав та інтересів людини. Відтак важливим є питання створення і функціонування якісного правоохоронного сервісу.

«Громадяни це повинні відчувати реально. Якщо вони цього не будуть відчувати, то наша реформа буде «реформою заради реформ», – зазначив Сергій Князєв.

Учасники зустрічі обговорили низку проектів, спрямованих на підвищення ефективності діяльності поліції у кількох напрямках, зокрема – здійснення кримінальних розслідувань, захисту свідків, управління кадровими ресурсами, охорони громадського порядку, діяльності «діалогової поліції», стратегічної комунікації тощо. Також важливими були питання дотримання прав свобод громадян у системі поліції та подолання зовнішньої і внутрішньої корупції.

«Я впевнений, наша плідна співпраця з КМЄС дозволить створити ефективний  правоохоронний орган європейського зразка в найкоротший час», – наголосив Сергій Князєв.

Нагадаємо, наприкінці квітня цього року за підтримки Консультативної місії ЄС стартував проект «20 зразкових відділів поліції». Вартість проекту – 6 мільйонів євро.

 

версія для друку