українська російська англійська
Павло Розенко: 1 січня 2018 року Український культурний фонд має запрацювати на повну потужність
30.05.2017 | 13:09
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЪНИ

Сьогодні, 30 травня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка відбулася розширена нарада щодо реалізації Закону України "Про Український культурний фонд".

У нараді взяли участь Міністр культури Євген Нищук, представники Міністерства культури та інших міністерств, народні депутати України, представники Київської міської державної адміністрації, діячі культури, науковці, громадські активісти тощо.

У ході наради Віце-прем’єр Павло Розенко доручив Міністерству культури України розробити покроковий план-графік щодо реалізації Закону України про "Український культурний фонд". «З 1 січня 2018 року Український культурний фонд має запрацювати на повну потужність. Тому Міністерству культури необхідно розробити чіткий алгоритм впровадження цього закону. Буквально по місяцях покроковий план-графік що і на якому етапі має бути зроблено. Я переконаний, у нас є всі можливості за півроку провести всю необхідну організаційну роботу», - сказав він.

Віце-прем’єр-міністр наголосив, що підписаний 20 квітня 2017 року Президентом України Закон «Про Український культурний фонд» це шанс показати Україну світові та буквально в найближчі роки зробити прорив в культурній галузі.

Павло Розенко зауважив, що у зв’язку із прийняттям Закону, до 26 червня мають бути внесені всі необхідні зміни до нормативної бази. «До 26 червня мають бути внесені всі відповідні зміни до постанов Кабінету Міністрів України та прийняті нові постанови, щоб цей Закон запрацював у повному обсязі», - сказав він.

Іншими важливими викликами на шляху реалізації Закону України "Про Український культурний фонд" Павло Розенко назвав необхідність забезпечення прозорості механізмів фінансування Фонду та обрання керівних органів.

«Вперше за роки незалежності України держава створює відкрите джерело публічних коштів, рівний доступ до яких матимуть як бюджетні, так і небюджетні установи. Мінкультури самочинно - і це великий позитив - відмовилося від непритаманних йому функцій щодо розподілу бюджетних коштів, а буде займатися виключно, як це і має бути, формуванням політики. Все інше, зокрема і розподіл коштів, будуть здійснювати незалежні органи, які мають бути сформовані», - підкреслив Павло Розенко.

«Потрібно знайти механізми стабільного фінансування Фонду, забезпечити конкурентне середовище щодо розподілу та відкрите і прозоре обрання органів управління фондом, який має бути повністю відкритим і прозорим», - наголосив Віце-прем’єр.

 

версія для друку