українська російська англійська
Павло Розенко провів зустріч зі Спецуповноваженим Генсека ООН з ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії Мішелем Казачкіним
30.05.2017 | 16:04
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Віце-прем’єр-міністр України, голова Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні Павло Розенко провів зустріч зі Спеціальним уповноваженим Генерального Секретаря ООН з ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії, професором Мішелем Казачкіним.

Павло Розенко зазначив, що попри непросту суспільно-політичну ситуацію в Україні, питання ефективної протидії поширенню ВІЛ-інфекції та туберкульозу для Уряду є і залишиться одним із пріоритетних у медичній та соціальній сферах.

За його словами, завдяки, зокрема, членству України в Програмній Координаційній Раді ЮНЕЙДС, а також діалогу Уряду України з Глобальним фондом і програмою Уряду США PEPFAR вдалося досягти значних успіхів у сфері протидії розповсюдженню ВІЛ-інфекції/СНІДу.

«Ми здійснили і серйозний крок вперед щодо збільшення державного фінансування програм протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу в Україні у 2017 році на 140%, — сказав Павло Розенко. – Також після тривалої перерви, у цьому році за державні кошти буде здійснена закупівля препаратів для проведення замісної терапії на 13 млн грн, що забезпечить лікування для 7300 пацієнтів».

Віце-прем’єр-міністр також зазначив, що 22 березня 2017 року Уряд України схвалив Стратегію сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та затвердив план заходів щодо її реалізації.

Павло Розенко підкреслив, що в умовах переходу від донорського фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу до фінансування за рахунок бюджетних коштів, рішення Глобального фонду про виділення 120 млн доларів США на продовження фінансування програм з протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у 2018-2020 роках є надзвичайно важливим для України.

«Це рішення означає підтримку та визнання значних результатів у боротьбі з поширенням епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Ми вважаємо, що зусилля, яких докладає Уряд України та підтримка міжнародної спільноти, дозволять нам досягти цілей стратегії ЮНЕЙДС "90-90-90" у встановлені терміни і Україна буде тримати свої лідерські позиції в боротьбі з епідемією ВІЛ у Східній Європі та Центральній Азії», - підсумував Павло Розенко.

версія для друку